HDD'den inanılmaz ses geliyor

INonOmpiontentI

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar bilgisayarımdan çok rahatsız edici ses geliyordu. Dedim ki herhalde CPU fan nı 3 yıldır temizlemediğim içindir temizledim. Sonra açtım aynı ses devam ediyor. Ekran kartı olamaz fanı kirli bile değil ve küçük bir fan. PSU'dan da gelmiyor kulağımı kasaya dayadım ve tam olarak HDD'den geliyor. Bunu nasıl çözebilirim elektrikli süpürgeyi altına tutayim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar bilgisayarımdan çok rahatsız edici ses geliyordu. Dedim ki herhalde CPU fan nı 3 yıldır temizlemediğim içindir temizledim. Sonra açtım aynı ses devam ediyor. Ekran kartı olamaz fanı kirli bile değil ve küçük bir fan. PSU'dan da gelmiyor kulağımı kasaya dayadım ve tam olarak HDD'den geliyor. Bunu nasıl çözebilirim elektrikli süpürgeyi altına tutayim mi?

Hayır sakın süpürge kullanmayın muhtemelen kafa vuruyordur daha dün benim de böyle sıkıntım vardı söktüm HDD'yi ama sonuç HDD kafasının Flex kablosunu kopardım gitti 320 GB evde yatıyor öyle görünce üzülüyorum :D.

Bence daha fazla yorma HDD'yi yedeklenecek verilerin varsa bir yerlere yedekle hemen. HDD kafa atarsa veriler için çok fazla uğraşırsın.

Artı -1 Eksi
Önemli dosyalarının olmaması, sevindirici bir durum aslında. Giden HDD olsun yenisi alınır :)

Aslında üzücü durum kazıklanmam olması. Mahalenin para koparmaya çalışan adamından neyse daha fazla aç miyim konuyu almıştım bu HDD 350TL'ye montaj parası falan da almadım demişti de bilmiyorum artık. 1 sene olmuştur olmamıştır.

Harddisk darbe almış olabilir, veya çalışırken üstüne yük biniyor olabilir. Eğer laptop ise bilgisayara dirseğini dayamamaya çalış. Bu titreme yaptırır harddiske. Onun dışında arkadaşların dediği gibi ömrü dolmuş olabilir. Önemli şeylerini bir an evvel yedekle bence 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı