HDD'den ses gelmesi

d589

Hectopat
Daha fazla  
Dün HDD'yi bilgisayara takıp güzelce dosyalarımı görüp kopyala/yapıştır/sil/kes vb. yapabiliyordum fakat yarın hiç hasar gelmediği halde taktığımda tanıyor girdiğimde harddisk veya bilgisiyardan tık ses geliyor gidiyor ara sıra. Çoğunlukla kopyala yapıştır ve keste oluyor ara sıra bakarken veya silerken de oluyor. HDD'de sorun olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD`ler yapıları gereği ses çıkarırlar. İşlem sırasında diskin dönmesinden dolayı ses çıkartırlar. Oyun veya program yüklerken, oyun haritaları yüklenirken, USB`den dosya aktarırken ses çıkar.
Ancak ses sizi tedirgin ediyorsa bir test yapın en azından aklınızda kalmasın. ;)

Değerli cevaplarınız için teşekkürler fakat normal birşey değil gidip geliyor bu hard disklemi alakalı dosya kopyalayınca gidiyor driveri kaldırdım yine gidiyor hangi programla bakabilirdim.

Değerli cevaplarınız için teşekkürler fakat normal birşey değil gidip geliyor bu hard disklemi alakalı dosya kopyalayınca gidiyor driveri kaldırdım yine gidiyor hangi programla bakabilirdim.
Sistem boşta iken veya internette dolaşırken ses gelmemeli. Kopyalama süresince ses geliyor ve sonra kesiliyorsa normal olan bu zaten.

Hayır hocam gidiyor derken bilgisayar okumuyor harddiskyi kopyalama sırasında iptal ediyorum bende gidip geliyor ses değil harddisk.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı