Çözüldü HDD'den ses gelmeye başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BeroFX

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
1 hafta öncesinde HDD'den alışık olduğum sesler geliyordu. Şimdi ise biraz yük bindiğinde veya durduk yere ilginç bir sesler geliyor (bunu nasıl açıklıyabilirim bilmiyorum) ve o olduğunda ise PC'de anlık takılma oluyor. HD Tune ile test yaptığımda hasarlı blok çıkmadı ve sağlık kısmından da geçti. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Düzenleme:
2 kez MEMORY_MANAGEMENT hatası ile karşılaştım.

Son düzenleme:
Hocam yanlış söyledim HDD nizi quik tiki olmadan bir tarama yapmanızı öneririm sonuç öyke daha iyi çıkar 15 dk gibi bir sürede tarıyor.

1 buçuk saat sürdü benimkisi... Hocam bu arada demeyi unutmuşum bu ses gelmeye başladıktan beri 2 kez MEMORY_MANAGEMENT hatası ile karşılaştım.

6 saatte taramıştı benim HDD'mi. 😳 👍

Benim HDD'yi 15 20 dk da taramıştı HDD'ye göre hızı belli oluyor.

1 buçuk saat sürdü benimkisi... Hocam bu arada demeyi unutmuşum bu ses gelmeye başladıktan beri 2 kez MEMORY_MANAGEMENT hatası ile karşılaştım.

Hocam bu sesi YouTube'dan falan bulabilir misiniz ve bize atabilir misiniz öyle daha kolay olur hatta videoda çekebilirsiniz.
6 saatte taramıştı benim HDD'mi. 😳 👍

Hocam HDD niz kaç GB dı.

1 hafta öncesinde HDD'den alışık olduğum sesler geliyordu. Şimdi ise biraz yük bindiğinde veya durduk yere ilginç bir sesler geliyor (bunu nasıl açıklıyabilirim bilmiyorum) ve o olduğunda ise PC'de anlık takılma oluyor. HD Tune ile test yaptığımda hasarlı blok çıkmadı ve sağlık kısmından da geçti. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Düzenleme:
2 kez MEMORY_MANAGEMENT hatası ile karşılaştım.
Bluescreen'den kurtulmak için page_file lokasyonunuzu değiştirin.

Arama kısmına "Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle" yazın. Çıkanı açın. Performansın altındaki "Ayarlara" tıklayın. Gelişmişe girin, Sanal Bellek altından "Değiştir" e basın. HDD bölümlerine tıklayın, "Disk belleği dosyası yok" olarak işaretleyin. SSD'yi seçin "Sistem yönetimli boyut" a tıklayın. "Tamam" basın, bilgisayarı yeniden başlatın. Mavi ekrana çözüm olacaktır. Diskinizle ilgili ses için yardımcı olamam.

Artı -1 Eksi
Benim HDD'yi 15 20 dk da taramıştı HDD'ye göre hızı belli oluyor.

Hocam bu sesi YouTube'dan falan bulabilir misiniz ve bize atabilir misiniz öyle daha kolay olur hatta videoda çekebilirsiniz.

Hocam HDD niz kaç GB dı.

2 HDD de 500 GB hocam.
@Erenla
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı zaman da bu hata RAM ile alakalı olabiliyor, OC denemesi başarısız olduğu zaman, hiç overlock denediniz mi?

Hayır.

Ses herhalde çizilme sesi gibi bir cızırtı, bende de oluyor ve sesten sonra anlık donuyor çok sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.

Evet çizilme sedi bencwark testi yaptığımda geliyor bir de yanında fazla yük bindiğinde sanki HDD'yi yeniden başlatmışım gibi bir ses geliyor.

Birçok sorunun habercisi olabilir veri yedeğini alın her an her şey olabilir.

Evet hocam flaşa her şeyimi yedekledim.

Bluescreen'den kurtulmak için page_file lokasyonunuzu değiştirin.

Arama kısmına "gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle" yazın. Çıkanı açın. Performansın altındaki "ayarlara" tıklayın. Gelişmişe girin, sanal bellek altından "değiştir" e basın. HDD bölümlerine tıklayın, "disk belleği dosyası yok" olarak işaretleyin. SSD'yi seçin "sistem yönetimli boyut" a tıklayın. "tamam" basın, bilgisayarı yeniden başlatın. Mavi ekrana çözüm olacaktır. Diskinizle ilgili ses için yardımcı olamam.

SSD'im yok 😐

Minidump dosyalarını paylaşınız.

@Assecreed

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı