HDD'den tık tık tık ses geliyor ve anakart ekranında kalıyor

HDD'nin belirli kısımları zarar görmüş. Benim emektar laptopta da oluyordu mecburen format atmak zorunda kalıyordum. Eğer BIOS ekranına ulaşabilirseniz, 100 GB'ye 900 GB (HDD 1 TB ise) şeklinde bölüp, 100 GB'lik kısmına Windows'u kurun. Eğer o kısımda bozuk bölüm yoksa bir daha hiç hata almazsınız.

Tıkırtı sesi HDD uzerinden geliyor ise plaket arizasi olabilir veya disk kafa atmiş olabilir. Bu sorun cozulebilecek bir durum degil, ayni model disk plaketi olursa belki. Ilk ekranda S.M.A.R.T hatasi bildirisini goremiyor donarak takili kalıyor ise disk arizalidir. Emin olmak için HDD devre dışı birakarak acmayi deneyiniz.

Tıkırtı sesi HDD uzerinden geliyor ise plaket arizasi olabilir veya disk kafa atmiş olabilir. Bu sorun cozulebilecek bir durum degil, ayni model disk plaketi olursa belki. Ilk ekranda S.M.A.R.T hatasi bildirisini goremiyor donarak takili kalıyor ise disk arizalidir. Emin olmak için HDD devre dışı birakarak acmayi deneyiniz.

Babam diskin kartını temizledi açtı 2 3 kere tık etti ve açıldı şimdi yedekleri alıyorum. Yardımlarınız için teşekkürler .

Geri
Yukarı