HDD'den Veri Kurtarmak

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
500GB 2.5" disk darbeye bağlı hasar aldı. Disk üzerinden Boot etmeyi deneyince Windows Sorun giderme ekranı geliyor ve Windows Boot etmiyor. Elimde masaüstü bilgisayar var ancak iki adet SATA kablom var. Eğer bu SATA kablolarının birini hasarlı diske diğerini de yeni diske bağlarsam Windows'u Boot edemem. Bu yüzden USB'den çalışan bir işletim sistemi ile Boot etmem veya USB üzerinde çalışan disk klonlama yazılımına ihtiyacım var. Arızalı diski bağladığımda Windows içindeki verileri görebiliyor. CloneZilla ile Flash bellek hazırlayarak denedim ancak hata verdi. Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam seçenekler şunlar.
1. internetten hard disk veri kurtarma adaptörleri var onlardan alabilirsiniz.
2.yeni bir SATA kablosu alıp masaüstü bilgisayara hasarlı diski öyle bağlayabilirsiniz.
3. eğer elinizde flash bellek varsa USB Booting | Hiren's BootCD PE (ISO dosyası: https://www.hirensbootcd.org/files/HBCD_PE_x64.iso) buradaki adımları yapıp masaüstü bilgisayardan Boot edin ettikten sonra gelen masaüstü bilgisayarda bildiğiniz normal bilgisayar gibi dosya gezginine girin ve hasarlı diski bulup içindeki verileri eğer masaüstü bilgisayarınızda depo niyetine kullandığınız bir disk varsa hasarlı disk üzerindeki verileri o diskinize atın ve bilgisayarı yeniden başlatıp Windows'a girin orada hasarlı disk üzerindeki verileri hangi diske attıysanız bulun.

Hocam seçenekler şunlar.
1. internetten hard disk veri kurtarma adaptörleri var onlardan alabilirsiniz.
2.yeni bir SATA kablosu alıp masaüstü bilgisayara hasarlı diski öyle bağlayabilirsiniz.
3. eğer elinizde flash bellek varsa USB Booting | Hiren's BootCD PE buradaki adımları yapıp o hard diske girin ve hard disk üzerindeki verileri flash belleğe veya bilgisayarınızdaki Windows kurulu diske atın sonra tekrar masaüstü bilgisayardaki Windows'a girin ve orada verilerinizi kurtarmış olacaksınız.
Sorun şu ki SATA kablosu alabileceğim bir yer yok. Pazartesine kadar halledemezsem mecburen SATA kablosu alacağım. Benim niyetim USB'den boot eden bir işletim sistemi veya yazılım ile diski klonlayarak kurtarmak.

Sorun şu ki SATA kablosu alabileceğim bir yer yok. Pazartesine kadar halledemezsem mecburen SATA kablosu alacağım. Benim niyetim USB'den Boot eden bir işletim sistemi veya yazılım ile diski klonlayarak kurtarmak.

3. eğer elinizde flash bellek varsa USB Booting | Hiren's BootCD PE (ISO dosyası: https://www.hirensbootcd.org/files/HBCD_PE_x64.iso) buradaki adımları yapıp masaüstü bilgisayardan Boot edin ettikten sonra gelen masaüstü bilgisayarda bildiğiniz normal bilgisayar gibi dosya gezginine girin ve hasarlı diski bulup içindeki verileri eğer masaüstü bilgisayarınızda depo niyetine kullandığınız bir disk varsa hasarlı disk üzerindeki verileri o diskinize atın ve bilgisayarı yeniden başlatıp Windows'a girin orada hasarlı disk üzerindeki verileri hangi diske attıysanız bulun.

Yeni konular

Geri
Yukarı