HDD'lerde geri dönüş olmadan biçimlendirme mümkün mü?

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar, 2.elde PC'mi satacağım ve yanında kullanmış olduğum bir HDD'yi de vereceğim. Bildiğim kadarıyla normal formatta verilerin geri dönüşü mümkün. Bunu geri dönüşü olmayacak şekilde yapabilir miyim?

Arkadaşlar, 2.elde PC'mi satacağım ve yanında kullanmış olduğum bir HDD'yi de vereceğim. Bildiğim kadarıyla normal formatta verilerin geri dönüşü mümkün. Bunu geri dönüşü olmayacak şekilde yapabilir miyim?

HDD Low Level Format tool programı ile geriye dönüş olmadan silebilirsin.

Low Level format ile diski tamamen silebilirsiniz. Normal format sağ tık biçimlendir gibi çalışıyor. Sadece eski verileri silinmiş gibi gösterip üzerine yeni veri yazılabilmesini sağlıyor. Low Level Format diskteki verileri diskten tamamen siler.

Low Level format ile diski tamamen silebilirsiniz. Normal format sağ tık biçimlendir gibi çalışıyor. Sadece eski verileri silinmiş gibi gösterip üzerine yeni veri yazılabilmesini sağlıyor. Low Level Format diskteki verileri diskten tamamen siler.
Low Level Format ile normal kullanıcıların geri döndüremeyeceği şekilde silebilirsin. Teknik ekiple vs. geri döndürelemeyecek veri yok.
HDD Low Level Format tool programı ile geriye dönüş olmadan silebilirsin.
Bu bir uygulama mı yoksa bir teknik mi? Tam anlayamadım.

Ben USB'ye yazdırılıp format atar gibi USB ile başlatıp o şekilde yapılanına rastladım hep. Program olanı da varsa bilmiyorum.

Bu bir uygulama mı yoksa bir teknik mi? Tam anlayamadım.
Bilgisayarınızda iki adet disk varsa ve üstünde Windows kurulu olmayan bir diski sıfırlayacaksanız direkt şu programı kullanın:

Bilgisayarınızda tek disk varsa, USB'e şu imajı yazdırıp bilgisayarı USB'den boot edip kullanın:

Bu işlem oldukça uzun sürer ve bazı riskleri vardır, ayrıntılı rehber için:

Bilgisayarınızda iki adet disk varsa ve üstünde Windows kurulu olmayan bir diski sıfırlayacaksanız direkt şu programı kullanın:

Bilgisayarınızda tek disk varsa, USB'e şu imajı yazdırıp bilgisayarı USB'den boot edip kullanın:

Bu işlem oldukça uzun sürer ve bazı riskleri vardır, ayrıntılı rehber için:

Ayrı 300GB'lik Win olmayan HDD'ye yapılacak hocam. Tool ile ne kadar sürer. Ayrıca riskten kastınız nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı