Çözüldü HDD'li sistemde oyunlarda kaplamalar geç yükleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jankiy

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, 2 aydır karşı karşıya kaldığım bu problemden dolayı bütün oyun oynama zevkim kaçtı. İlk olarak GTA V'de karşılaştığım sorunu artık GTA Vice City'de de karşılabileceğim bir noktaya geldi. Oyunlarda kaplamalar geç yükleniyor. DirectX sürümüm güncel. Şu an HDD kullanıyorum, sağlık oranı %78. GTA V'de MSI Afterburner OSD aracılığıyla bir test gerçekleştirdim. İşlemci kullanımım %100 fakat GPU kullanımım %70 civarı. Sistem özelliklerim:

Intel Quad Core Q8400.
8 GB DDR3 RAM (1333 MHz yapınca bilgisayar başlamıyor)
MSI G41M-S01 anakart.
AMD ATI HD 5770 1GB (ASUS'un modeli fakat tam 1 GB değil 1021 MB)
300 Watt dandik bir markanın PSU'sunu kullanıyorum.

Yakın zamanda sistemimi Windows 10'a yükselttim fakat sorun devam ediyor. Sizlerden yardım bekliyorum gerçekten oyun oynama hevesi kalmadı.

Son düzenleme:
Çözüm
Q8300 normalde bu ekran kartıyla darboğaz yapmaz. Aynı işlemci ile HD 7850 bile kullandım. BF4 bile oynadım. 8 GB RAM vardı ve gariban hiç kasmadı. SSD ile 1080P oynamıştım. Geç yüklenme HDD kaynaklı olabilir.
Öncelikle selamlar, 2 aydır karşı karşıya kaldığım bu problemden dolayı bütün oyun oynama zevkim kaçtı. İlk olarak GTA V'de karşılaştığım sorunu artık GTA Vice City'de de karşılabileceğim bir noktaya geldi. Oyunlarda kaplamalar geç yükleniyor. DirectX sürümüm güncel. Şu an HDD kullanıyorum, sağlık oranı %78. GTA V'de MSI Afterburner OSD aracılığıyla bir test gerçekleştirdim. İşlemci kullanımım %100 fakat GPU kullanımım %70 civarı. Sistem özelliklerim:

Intel Quad Core Q8400.
8 GB DDR3 RAM (1333 MHz yapınca bilgisayar başlamıyor)
MSI G41M-S01 anakart.
AMD ATI HD 5770 1GB (ASUS'un modeli fakat tam 1 GB değil 1021 MB)

Yakın zamanda sistemimi Windows 10'a yükselttim fakat sorun devam ediyor. Sizlerden yardım bekliyorum gerçekten oyun oynama hevesi kalmadı.
Darboğaz durumu var gibi.

Darboğaz var ama darboğazdan olduğunu düşünmüyorum. HDD'niz eskiyse ondandır tahminimce. Vice City'nin korsan olanlarında oluyor bir de yama yaptıysanız ondan da olabilir.

Hayır. Orijinal Steam versiyonunu kullanıyorum ve yama yok. Darboğaz sorununu nasıl çözebilirim hangi parçaya takviye yapabilirim öneriniz var mıdır?

Son düzenleme:
Q8300 normalde bu ekran kartıyla darboğaz yapmaz. Aynı işlemci ile HD 7850 bile kullandım. BF4 bile oynadım. 8 GB RAM vardı ve gariban hiç kasmadı. SSD ile 1080P oynamıştım. Geç yüklenme HDD kaynaklı olabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı