HDD'li sistemde SSD ile bilgisayarı hızlandırma

Sasihanı

Hectopat
V3.5 KİLLER sisteminin siparişini verdim.
Eski bilgisayarımdaki HDD'yi içinde Windows 10 Pro olduğundan ve içinde bilgilerim, oyunlarım olduğundan sisteme takacağım. Taktıktan sonra ne yapmam gerekir?
SSD'nin sistemin hızlı açılmasında vb. durumlarda etkili olduğunu biliyorum ancak nasıl gerçekleştireceğimi bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

SSD takılı olduğu sistemi doğrudan hızlandırmaz. Bünyesinde bulunan işletim sistemi, yazılım ve oyunlar hızlı açılır ve kapanır. Yükleme işlemleri kısa sürer.
Yani Windows'u ve hızlı açılmasını istediğiniz her şeyi SSD'ye yüklemelisiniz.

Onu çıkar öbürüne tak şeklinde sistem taşımayın. Oyunları programları tek tek kurun. Sürücüler donanımlar her şey farklı. Ondan söktüm buna taktım yaparsanız sorun yaşarsınız.
Windows 10 lisansı almak zorundasınız. Lisans HDD'ye değil anakarta yazılıyor. Yeni sistemin anakartı için de lisans gerekecek.

İlk SSD'ye Windows 10'u kurun. Sonra Boot Priority kısmından SSD'nizi 1. yapın. HDD'deki önemli dosyaları SSD'ye aktarıp, sonra HDD'yi biçimlendirirsin. Temiz kurulum olur. SSD'de olmasına gerek olmayan verileri HDD'ye geri aktarırsın.

İlk SSD'ye Windows 10'u kurun. Sonra Boot Priority kısmından SSD'nizi 1. yapın. HDD'deki önemli dosyaları SSD'ye aktarıp, sonra HDD'yi biçimlendirirsin. Temiz kurulum olur. SSD'de olmasına gerek olmayan verileri HDD'ye geri aktarırsın.
Yani HDD imdeki işletim sistemini SSD ye aktarıp kullanamıyor muyum?
Yani HDD imdeki işletim sistemini SSD ye aktarıp kullanamıyor muyum?
Aktarabiliyorsak nasıl aktaracağım?
SSD takılı olduğu sistemi doğrudan hızlandırmaz. Bünyesinde bulunan işletim sistemi, yazılım ve oyunlar hızlı açılır ve kapanır. Yükleme işlemleri kısa sürer.
Yani Windows'u ve hızlı açılmasını istediğiniz her şeyi SSD'ye yüklemelisiniz.
Asım hocam Windows'u HDD'den SD'ye aktarıp kullanabilir miyim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı