HDD'nin modeli nasıl öğrenilir?

Pemain

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Bugün kullandığım SSD ve HDD'lerin ömrüne bakmak istedim biri hariç gayet iyi durumdalar fakat benim merak ettiğim konu şu; sağlık durumu kötü olsa da ne kadar daha götürür ve bu HDD'nin modeli ne? Ve ayrıca iki tane 500GB olmasının sebebi de 2 tane HDD'nin olması aynı disk gibiymiş kullanıyorum.

Ekran Görüntüsü (56).png

Bu sağlık durumu kötü olan.

Ekran Görüntüsü (57).png

Bu da modelini bilmediğim isim olarak Apple HDD olan.

İki tane farklı diskiniz var o yüzden iki tane gözüküyor. Birinin durumu iyi birinin kötü. En en 1 yıl götürür kötü olan.
Sağlığı %99 olan diskin kablosunu değiştirmenizi tavsiye ederim. Çok iletişim hataları var.

İki tane farklı diskiniz var o yüzden iki tane gözüküyor. Birinin durumu iyi birinin kötü. En en 1 yıl götürür kötü olan.
Sağlığı %99 olan diskin kablosunu değiştirmenizi tavsiye ederim. Çok iletişim hataları var.

Kablo olarak ne önerirsiniz? HDD kablosu olarak bakmam, herhangi bir tanesini almam iyi olur mu? Ve kendim bağlayabilir miyim bir yardım almam gerekir mi?

SATA kablosu alacaksınız SATA 2 ya da SATA 3. Kendiniz bağlayabilirsiniz. Durumu kötü olan diskin kablosunu da kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı