HDD'nin sağlığı ne durumda?

Bu arada şimdi dikkat ettim de yaptığınız bad sector testi eski. Paylaşılan S.M.A.R.T. verileri gayet iyi. Diski kullandığınız kutunun durumunu kontrol edin derim.

Yüzey taramasında bazı sorunlar çıkmış ama SMART'a sorunlu ya da sorunlu olabilecek hiçbir sektör bildirilmemiş.
Evet. O yüzden 2. sayfadaki mesajımda verilerin sorunlu olmadığını belirttim. Ekte yer alan görselin ismi de eski bir tarihi belirtiyordu bu yüzden o görseli ele almamak gerektiği kanısına vardım.

Değerli mesajlarınız için teşekkür ederim.

Bu arada şimdi dikkat ettim de yaptığınız bad sector testi eski. Paylaşılan S.M.A.R.T. verileri gayet iyi. Diski kullandığınız kutunun durumunu kontrol edin derim.
Bad sector testi Aralık 2019 tarihine ait. 2-2.5 saat sürdüğü için dün yapamadım. Diğer resimler 1 Mart tarihine ait. Dikkatiniz için teşekkür ederim.

Yüzey taramasında bazı sorunlar çıkmış ama SMART'a sorunlu ya da sorunlu olabilecek hiçbir sektör bildirilmemiş.
Kötü 9 senelik HDD de 1 tane bile bad sector yok.
Bu duruma biraz ben de şaşırdım. Çünkü dahili disk olarak kullanırken 7 yıl gibi epey uzun bir süre aktif olarak kullanıldı.

Temizinden HDD bakın derim.
Pek sağlıklı görünmüyor verilerinizi yedekleyin derim.
Mümkün olduğunca önemli dosyaları diskte tutmamaya çalışıyorum. Aklımda yeni bir harici disk almak var gibi ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı