HDD'nin sıfır olduğunu nasıl anlarız?

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün bilgisayarcıdan 140 liraya (formatı ile birlikte) HDD almıştım.
Adam bana "1.5 saat sonra gelip alabilirsin" dedi.
Aklıma adamın 2. el bir harddisk takacağı geliyor. Sıfır ve garantili demişti halbuki.
Sıfır olduğunu nasıl anlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Faturasını ve gerekli garanti evraklarını istemen yeterli olur. Kıvırırsa gerekeni yaparsın.

İstemeyi unuttum, gitsem verir mi acaba?
Disk kaç GB ? hdsentinel Programı ile sağlığını, kaç gün çalıştığını, kaç defa kapatılıp açıldığını kontrol edebilirsin.
320 GB. Onu belirtmeyi unutmuşum.
Önce garantisini sorgulat sonrasında Hard Disk Sentinel ile test edebilirsin.
Nereden sorgulatabilirim?
CrystalDiskInfo uygulaması ile kaç kez açıldığını ve kaç saat çalıştırıldığını görebilirsiniz.
Çok teşekkürler.

Fatura işini sıfır bile olsa yokuşa sürer bu saatten sonra. Sen arkadaşların bahsettiği uygulamaları dene şüpheli bir durum olursa hakkını ara hocam. Hakkını aramadığın zaman tepene çıkıyor insanlar. Geçmişte çok ağzım yandı o yüzden böyle biraz öğüt diliyle konuşuyorum yanlış anlama 😊

Ek olarak bu ülkede herkes her şeye garantili diyor ama kimse evrak doldurup ürün alana teslim etmiyor. Bazen boş garanti kağıdı veriliyor. Aldığın kişiden uygunca 'garanti ihtiyacımın olması durumunda..' diyerek evrağı istemelisin. Seve seve vermek durumunda.

Bildiğim kadarıyla şu an minimum 500gb disk üretiliyor. Aldığın disk refurbished ürün olabilir söylediğim programla bile baksan anlayamazsın çünkü karttaki her şeyi siliyorlar çalışma saati açma kapama 0 olarak geliyor. Diski aldığın zaman yanında garanti kağıdını ve faturasını iste garanti kağıdında distribütör firmanın adı yazması lazım arayıp ürünün ne zaman temin edildiğini öğrenebilirsin.

Nereden alındıysa orayı arayıp sorgulatabilirsin. Faturaya ihtiyacınız olacaktır, onu isteyin. Vermez ise işin içinde bir bit yeniği vardır, bilginiz olsun.
Fatura işini sıfır bile olsa yokuşa sürer bu saatten sonra. Sen arkadaşların bahsettiği uygulamaları dene şüpheli bir durum olursa hakkını ara hocam. Hakkını aramadığın zaman tepene çıkıyor insanlar. Geçmişte çok ağzım yandı o yüzden böyle biraz öğüt diliyle konuşuyorum yanlış anlama 😊

Ek olarak bu ülkede herkes her şeye garantili diyor ama kimse evrak doldurup ürün alana teslim etmiyor. Bazen boş garanti kağıdı veriliyor. Aldığın kişiden uygunca 'garanti ihtiyacımın olması durumunda..' diyerek evrağı istemelisin. Seve seve vermek durumunda.
Bildiğim kadarıyla şu an minimum 500gb disk üretiliyor. Aldığın disk refurbished ürün olabilir söylediğim programla bile baksan anlayamazsın çünkü karttaki her şeyi siliyorlar çalışma saati açma kapama 0 olarak geliyor. Diski aldığın zaman yanında garanti kağıdını ve faturasını iste garanti kağıdında distribütör firmanın adı yazması lazım arayıp ürünün ne zaman temin edildiğini öğrenebilirsin.
Program ile bakınca 176 gündür çalışmış olarak görülüyor. Harddisk sağlığına baktığımda ise; durumu "Dikkatli" olarak beliriyor.

Ne öneriyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı