HDD'ye başka bir bilgisayardan Windows kurmak

kadirs43

Hectopat
Kendi bilgisayarımdan Windows kurulumu yapamadığım için başka bir bilgisayardan HDD'ye UEFI kurulum yaparsam bilgisayarım sağlıklı bir şekilde açılır ve kullanabilir miyim? Bu konuda bana yardımcı olacak var mı acaba?

Teknik olarak yapılabilir ve kullanabilme olanağın var. Sistem dizininde OLD dosyalarını silmeniz gerekebilir. Ayrıca Boot dosya hatalarıyla karşılaşabilirsin. Ekran kartı ya da o bilgisayarın kendine ait driver ve bileşenleri söz konusu olursa onların yerine kendi sistemine ait olanları yüklemen gerekecek. Ancak tavsiyem kendi bilgisayarına kurman. Bilgisayarında ne gibi sorunlar var kurulum yapamadığın?

Teknik olarak yapılabilir ve kullanabilme olanağın var. Sistem dizininde old dosyalarını silmeniz gerekebilir. Ayrıca Boot dosya hatalarıyla karşılaşabilirsin. Ekran kartı ya da o bilgisayarın kendine ait driver ve bileşenleri söz konusu olursa onların yerine kendi sistemine ait olanları yüklemen gerekecek. Ancak tavsiyem kendi bilgisayarına kurman. Bilgisayarında ne gibi sorunlar var kurulum yapamadığın?

Bilgisayarım UEFI kurulum yaparken "please remove this Media and press any Key to reboot" hatası veriyor. Bu hatayı çözmem için güncel bir anakartımın olması gerekiyor. Başka bir konuda bu sorunu çözmüşler ama benim BIOS'um bayağı eski model. Yaptıkları şeylerin çoğunu bulamadım. Yani anlayacağın bayağı bir uğraşmam gerekecek kendi PC'mden kurmaya çalışırsam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı