HDD'ye Windows 7 kurulur mu?

Eymen Yılmaz

Femtopat
SSD'ye Windows 7 kurarken 0x000000a5 hatasını aldım HDD'ye kurarsan hata gider mi?
Yoksa sıkıntı anakartta mi?

1670522941440.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen disk ile alakalı olabiliyor ama farklı bir ISO dosyası ya da USB bellek ile tekrar deneyince çözülebiliyor bu tarz sorunlar. HDD'ye Windows 7 kurulur.

Bu hatanın çözümünü biliyor musun?
UEFI anakartlar kanka.

Windows 7 zaten UEFI'nin "özelliklerini" desteklemiyor UEFI yerine legacy BIOS yani CSM moduna alıp ISO dosyasını MBR olarak yazdırıp deneyebilirsin.

UEFI Windows 7 yok mu, ben görüyorum.

Var ve UEFI modunda kurabilirsiniz ancak UEFI'nin özellikleri yani yararları için Windows 8.1 kurmanız lazım en az Windows için. Yani Windows 7'yi UEFI modunda kullanabilirsiniz ancak UEFI'nin özellikleri ve yararlarından yararlanamazsınız.

Var ve UEFI modunda kurabilirsiniz ancak UEFI'nin özellikleri yani yararları için Windows 8.1 kurmanız lazım en az Windows için. Yani Windows 7'yi UEFI modunda kullanabilirsiniz ancak UEFI'nin özellikleri ve yararlarından yararlanamazsınız.

Ana kartım legacy değil yani kuramaz miyim? Ayrıca Windows 7 ISO atar misiniz önerdiğiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartım legacy değil yani kuramaz miyim? Ayrıca Windows 7 ISO atar misiniz önerdiğiniz?

Anakartınızın illa legacy olmasına gerek yok. Boot options veya başka bir yerde onun ayarı var UEFI with CSM'ya da CSM diye. CSM legacy BIOS yani MBR olarak kurulum yapmanızı sağlar. ISO olarak bunu öneririm.

Anakartınızın illa legacy olmasına gerek yok. Boot options veya başka bir yerde onun ayarı var UEFI with CSM'ya da CSM diye. CSM legacy BIOS yani MBR olarak kurulum yapmanızı sağlar. ISO olarak bunu öneririm.

Kanka launch CSM var omu yani. Anakartim Gigabyte H510M-H.

Dosya Ekleri

• 1670525810685195669467630449178.jpg
    1670525810685195669467630449178.jpg
    114,8 KB · Görüntüleme: 19
Kanka launch CSM var o mu yani? Anakartim Gigabyte H510M-H.

Yeni nesil sistemse Windows 7 ile uyumlu olmayabilir. Yani bu yüzden bile Windows 7 kurmanızı önermem sürücüleri yoktur belki.

Geri
Yukarı