HDD'yi tamamen temizleme

EnesBLGN

Hectopat
Birkaç hafta önce yeni bir bilgisayar sipariş ettim. Bu günde içine Windows'u kurdum eski bilgisayarımda bulunan HDD'yi tamamen temizleyip yeni sistemime takmak istiyorum. HDD'yi nasıl tamamen temizleyebilirim?(Not: HDD'yi PC'ye taktıktan sonra da temizleyebilirim öyle olmak zorundaysa)

Eğer temizlenmiyorsa yeni HDD alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç hafta önce yeni bir bilgisayar sipariş ettim. Bu günde içine Windows'u kurdum eski bilgisayarımda bulunan HDD'yi tamamen temizleyip yeni sistemime takmak istiyorum. HDD'yi nasıl tamamen temizleyebilirim?(Not: HDD'yi PC'ye taktıktan sonra da temizleyebilirim öyle olmak zorundaysa)

Eğer temizlenmiyorsa yeni HDD alacağım.

Windows kurulum erkranında biçimleyip sonra silin.

Ne kadar kirli olduğuna göre değişir ama bulaşık deterjanı deneyebilirsiniz. Kurumadan çalıştırmayın yeter.

Şaka bir yana şu an çalışan bir bilgisayarda ise sürücüye sağ tık yapıp biçimlendir diyin. (OS kurulu değilse, gönderiden pek anlayamadım.)

HDD'yi PC takıp sağ tıklayıp biçimlendirme kısmından silebilirsin tümüyle. Eğer bölüm var ise yani böldüysen ikiye falan o zaman da başlata sağ tıkla disk yönetiminden bölümleri silip tek yapabilirsin.

Geri
Yukarı