HDMI 2.0 Kablo 1080p 144 Hz destekler mi?

Deniz Yağmur

Kilopat
Daha fazla  
Evet. Başlıkta belirttiğim üzere HDMI 2.0 bir kablo 144 Hz bir gaming monitörü 144 Hz'de çalıştırır mı? Sadece 120 Hz mi çalıştırır? Ortada 4K'da 60Hz çalışır bilgisinden gına geldi. :) Yardımlarınız için teşekkürler. Not: GTX 750ti kartım var. Display port çıkışı yok. DualLink Dvi-i kullanarak 144 Hz kullanabiliyorum.

HDMI 2.0 da, 15Gbit/s bant genişliği sayesinde 4K 60Hz destekliği mevcut. FullHD çözünürlükte 144Hz değerini kesinlikle alırsınız. Hatta 2K çözünürlükte bile herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Hocam anladığım kadarıyla aynı kablo üzerinden seside taşıyıp hoparlörleri de kullanmak istiyorsunuz. Yalnız mevcut donanımınızla biraz zor, ilerde ekran kartı modelini değiştirebilir veya ses için monitör kutusundan çıkan ses kablosunu kullanabilirsiniz.

Tam öyle değil. Anlatayım; geçen kullandığım 1.4 hdmi kablo fps oyunlarında daha akıcı ve input lagı dvi kabloya göre daha verimli bir şekilde görüntü akışı sağladığını gördüm, tabi ikisinide 120hz olarak denedim. Sonrasında hdmi 2.0 kablonun daha hızlı bir kablo olduğunu ve 4k monitörler için üst teknoloji olduğunu duydum. Burda 2.0 hdmi 144 hz görüntüyü verebilme önyargısına girdim (kendimce). Sizinde dediğiniz hdmi 2.0 15gb/s kimi markalar 18gb/s veri akışından bahsedince geçmenin bir mantığı varmı diye danışmak istedim. Ses veya kaliteden ziyade verimlilik arayışındayım.

Anladım, konuya çok hakim değilim ama HDMI 2.0 kablo ile bir deneyin isterseniz. Belki işe yarar, yaramasa bile elinizde 2.0 kablo mevcut olur. İlerde illaki kullanacak olacağımız bir kablo türü olacaktır...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı