Çözüldü HDMI bağlandıktan sonra sistem kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LozancıEkmek

Decapat
Yer
Turkey
Merhaba, bugün satın aldığım HDMI kablosunu sisteme taktım ve görüntüyü TV ekranına yansıttım fakat yansıttıktan 10-15 saniye sonra aşırı derecede sağlam kasmalar oldu, özellikle ağır bir kasma yaşantısı yaşandı.

HDMI kablosunu bilgisayardan çıkartınca kasma sorunu düzeldi.

Bunu nasıl düzeltebilirim? Hem ekranı yansıtıp hem de PC'de film vs izlemek istiyorum TV ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tahmin ettiğim gibi Hz. ayarlarından dolayı sorun vardı.

Yardımlarınız için teşekkürler hepinize <3

1642498650673.png
1642498661509.png
Sisteminizi belirtir misiniz? Aldığınız kablonun markası modeli nedir?

Sistem 8 GB Ram

R7 240 4GB OC'li Ekran Kartı
Sisteminizi belirtir misiniz? Aldığınız kablonun markası modeli nedir?
PowerMaster ürününü çok ön plandaydı bunu satın aldım.

Sistem 8 GB Ram

R7 240 4GB OC'li Ekran Kartı

PowerMaster ürününü çok ön plandaydı bunu satın aldım.
Başka bir HDMI kablonuz var ise değiştirip dener misiniz bir de? Ekran kartı sürücünüz güncel değil ise güncelleyin bir de.

Bilgisayar donuyor sadece az önce de denedim fakat sağlam bir drop yiyor Sistem
Bilgisayarı bağladıktan sonra Windows+P yapıp sadece ikinci ekran yapar mısınız? TV'den izlerken bilgisayara ihtiyacınız olmaz diye düşünürsek eğer sorun olmaz. Tekrar HDMI'ı çıkarınca otomatik bilgisayar ekranı gelir sorunsuz şekilde

Bilgisayarı bağladıktan sonra Windows+P yapıp sadece ikinci ekran yapar mısınız? TV'den izlerken bilgisayara ihtiyacınız olmaz diye düşünürsek eğer sorun olmaz. Tekrar HDMI'ı çıkarınca otomatik bilgisayar ekranı gelir sorunsuz şekilde
Aslında iki ekran olarak kullanmak daha da mantıklı olur benim için çünkü Bilgisayar yan odada ve Masaüstü olduğu için sorun olacaktır odadan odaya gidip gelmek :D

Fakat İkinci ekran yapınca da kasıyor aynı şekilde de yeniden deneyeceğim.

Aslında iki ekran olarak kullanmak daha da mantıklı olur benim için çünkü Bilgisayar yan odada ve Masaüstü olduğu için sorun olacaktır odadan odaya gidip gelmek :D

Fakat İkinci ekran yapınca da kasıyor aynı şekilde de yeniden deneyeceğim.
Yani televizyonunuz da kasıyor sadece PC değil.
Bilgisayar donuyor sadece
Bu dediğinizi yok sayalım o zaman ekran kartınızla alakalı bir durum var ortada.

Yeni konular

Geri
Yukarı