HDMI çıkıştan 240Hz alabilir miyim?

Takeda

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Monster Aryond A27 240Hz monitörüm var. Notebookum için kullanıyorum. Monitör bugün elime ulaştı. Notebook sadece HDMI çıkışına sahip bu sebeple 120Hz değeri alabiliyorum sadece. Herhangi bir dönüştürücü ya da Display Port to HDMI kablo ile bu değeri yükseltebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Büyük ihtimalle DP to HDMI kablosu ile bu değeri yine yükseltemezsin. Yine 120 Hz alırsın. HDMI kablo sürümü 1.4 ve üzeri ise ise belki 120 Hz üstü değer alabilirsin.

Buradan bakın.

Dosya Ekleri

• HDMI Çözünürlük.png
    HDMI Çözünürlük.png
    75,9 KB · Görüntüleme: 71
Büyük ihtimalle DP to HDMI kablosu ile bu değeri yine yükseltemezsin. Yine 120 Hz alırsın. HDMI kablo sürümü 1.4 ve üzeri ise ise belki 120 Hz üstü değer alabilirsin.

Laptop hdmi portunun sürümü ne?
HDMI sürümü V2.0 fakat maksimum 120 alabiliyorum. Monster servisini aradığımda aracı dönüştürücüleri kullanabileceğimi fakat tam performans alamayacağımı söylediler. 240Hz almama gerek yok en azından 144 veya 165 Hz değeri alabilmek beni oldukça memnun eder. Bunun için ne tür bir dönüştürücü, aparat vs almalıyım?

Kullandığınız kablo nedir? Bununla alabileceğinizi düşünüyorum 240HZ
Bu arada Laptop hdm çıkışını soruyorum bak monitör hdm girişini değil. Eğer 2.0 olduğundan eminsen vermesi gerekir. Laptop tam modelini ve kullandığın kabloyu da yaz lütfen.
Bir de monitörün yanında gelen kablo hdmı 1.4 olabilir ya da monitör üzerinde bir tane Hdmı 1.4 bir tane de hdmı 2.0 portu var. Sen kabloyu hdmı 1.4 portuna takmış olabilirsin.

Son düzenleme:
Kullandığınız kablo nedir? Bununla alabileceğinizi düşünüyorum 240HZ
Bu arada Laptop hdm çıkışını soruyorum bak monitör hdm girişini değil. Eğer 2.0 olduğundan eminsen vermesi gerekir. Laptop tam modelini ve kullandığın kabloyu da yaz lütfen.
Bir de monitörün yanında gelen kablo hdmı 1.4 olabilir ya da monitör üzerinde bir tane Hdmı 1.4 bir tane de hdmı 2.0 portu var. Sen kabloyu hdmı 1.4 portuna takmış olabilirsin.
Notebook HDMI çıkışının kaç olduğunu bilmiyorum fakat monitörün 2.0 portuna takarak kullanıyorum. Kablo monitörün kutusundan çıkan hdmi kablosu, Monster servisini arayıp sordum ve 2.0 olduğunu söylediler. Notebook Lenovo ideaPad S145 Ryzen 7 3700u işlemcili model, hdmi çıkışının sürümünü bilmiyorum.

Sadece DisplayPort'dan (DP) 75 Hz üstü alınıyor diye biliyorum onun dışı HDMI'dan sadece 60hz'e kadar alınıyor diye biliyorum

Kablo 2.0 kabloysa ve şu anda 120 Hz'den fazla vermiyorsa Laptop HDMI versiyonu düşük demektir. Yani şu anda aldığınızla yetinmelisiniz.

Sadece Display Port'dan (DP) 75 Hz üstü alınıyor diye biliyorum onun dışı HDMI'dan sadece 60Hz'e kadar alınıyor diye biliyorum

Hayır öyle bir şey yok. Lütfen önceki yorumları oku.

Geri
Yukarı