HDMI dönüştürücü performansı düşürür mü?

Emirhan Tatar

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı alacağım fakat alacağım ekran kartında VGA giriş yok. Monitörüm VGA. Dönüştürücü alsam herhangi bir sıkıntı çıkarır mı?

Bir sorun olmaz ama görüntü kalitesinde bir kısım bozulma olabilir kendim de VGA dönüştürücü kullanıyorum ilk başlarda yazılar kötü gözüküyordu şimdi alıştım ama.

Kör olacaksınız. Ben 2 sene kullandım. Şimdi yeni monitöre geçtim, emin olun ne oyundan bir zevk almıştım ne de gözlerim rahattı resmen kör ediyor gözleri.

Arkadaşın bütçesi olsa zaten dönüştürücü yerine direkt gider HDMI monitör alır. Belli ki parası ona yetiyor. Ben de ikinci el Acer marka 1080p bir monitör aldım 170 TL'ye 2.ekran olarak ve dönüştürücü kullanmak durumundayım. Gayet iyi idare ediyor. Ama şöyle bir detay vereyim; ilk başta ucuz 20 liralık bir dönüştürücü aldım ve 1080p görüntü aktarımında görüntü gidip geliyordu. Sonrasında DARK marka bir dönüştürücü aldım 58 liraya ve onda hiçbir sıkıntı çıkmadı. Yani orta kalite bir şeyler almak gerekiyor 1080p için. Amazondan aldığım için ilk aldığım ucuz olanı iade ettim ürünün iadesini istemeden paramı iade ettiler ve 15 liraya da ikinci elden onu sattım. 😃

Eğer ekran kartınızda DVI-A veya DVI-I çıkışları varsa DVI vga kablo veya çevirici ile dönüştürmenizi tavsiye ederim çünkü aslında ikisinin de çalışma prensibi vga ya benzer bu yüzden kolayca dönüştürülebilir sadece tipi değişmektedir. Eğer ekran kartınızda bu çıkışlar varken Hdmi yi vga ya dönüştürmek hem daha maliyetli, hem daha gecikmeli olacaktır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı