HDMI eARC alınmalı mı?

63009

Kilopat
Yeni televizyon satın aldım model;
Samsung QE 65Q60B
 Yanında ise;
Sony ht S40r ev sinema sistemi aldım.
Standart monitörün içinden çıkan HDMI kablosu ile eARC bağlantısı yaptım, fakat kalite olarak düşük geldi ses netliği. Samsung menüsünden Dolby Atmos gri görünüyor (yani açık açılmıyor).
Sizce bu kabloyu alsam ses kalitesi ve Dolby Atmos'u aktif edebilir miyim?
Kablo;

Son düzenleyen: Moderatör:
O ses sisteminin Dolby Atmos özelliği yok,5.1 olan yani Dolby digital ve ses kalitesi daha iyi olan Dolby digital Plus var.

Pardon Dolby digital Plus'ta yokmuş yani HDMI arc ve optik girişten aynı kaliteyi verir.

Pardon Dolby digital Plus'ta yokmuş yani HDMI arc ve optik girişten aynı kaliteyi verir.

O ses sisteminin Dolby Atmos özelliği yok,5.1 olan yani Dolby digital ve ses kalitesi daha iyi olan Dolby digital Plus var.

Şuan optik giriş ile bağladım ses daha canlı ve net geliyor, bilgilendirme için teşekkürler.

Geri
Yukarı