HDMI High Speed kablo'da 166 Hz alınamıyor

Furkan Demirkıran

Kilopat
Süper Moderatör
Merhabalar, HDMI high Speed kabloya sahibim lakin en fazla 120 Hz alıyorum. Eski 144 Hz olan monitörüm de 144 alıyordum.
Yeni 165 Hz monitör de 120 alabiliyorum en fazla, bu sorunu yaşayan çözen varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

IMG_20220120_175847.jpg

Merhabalar, HDMI high Speed kabloya sahibim lakin en fazla 120 Hz alıyorum. Eski 144 Hz olan monitörüm de 144 alıyordum.
Yeni 165 Hz monitör de 120 alabiliyorum en fazla, bu sorunu yaşayan çözen varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Eki Görüntüle 1276095

Monitördeki başka bir porta takmayı deneyebilirsin. Bir de kablonun modelini atarsan destekliyor mu diye bakabiliriz 165Hz'i.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitorunde HDMI uzerinden 120 Hz kilidi var muhtemelen.
Monitor modeli nedir?
Olabilir hocam, VX2468-PC-MHD model hocam.
Monitördeki başka bir porta takmayı deneyebilirsin. Bir de kablonun modelini atarsan destekliyor mu diye bakabiliriz 165Hz'i.
Denedim diğer porta hocam lakin gene aynı. Viewsonic göndermişti eski monitörümdeki kablo. Ekran kartımda DP girişi olsa hiç ugrasmayacagim da işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI 1.4 ve üstü 1080p de 144Hz destekliyor taktığınız port HDMI 1.4 altı olabilir monitör destekliyorsa HDMI versiyonunu ayarlayabiliyorsunuz diye biliyorum yani benim monitörde böyle işliyor.

Büyük ihtimalle monitörde kilit var gözüküyor. Bazı modellerde oluyor. Zaten kabloda sıkıntı olsa daha önce de alamazdınız. Çok kötü olmadığı sürece High Speed kablolarla kullanabilirsiniz.

Büyük ihtimalle monitörde kilit var gözüküyor. Bazı modellerde oluyor. Zaten kabloda sıkıntı olsa daha önce de alamazdınız. Çok kötü olmadığı sürece High Speed kablolarla kullanabilirsiniz.
Hocam, büyük ihtimalle kablonun 2.0 olması gerekiyor. Arkadaş yazmış ama şimdi kitapçığı inceledim 2.0 yazıyor.

@356280 2.0 ile zaten olmayabilir. Gelen 1.4 ise olabilir. Normalde 1.4 de alabilir.

Geri
Yukarı