HDMI ile 144Hz görüntü alabileceğim monitör önerisi

PKShauna

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Lisans Öğrencisi
Dizüstü bilgisayarım için 144Hz bir monitör alacağım. Forumda bayağı bir araştırma yaptım, HDMI 1.4 ile 144Hz alabileceğimi öğrendim. Daha sonra bazı monitörlere bakarken yorumlarda sadece Display Port üzerinden 144Hz görüntü alınabildiğini HDMI üzerinden alınamadığını belirtenler olmuş. Kafam çok fazla karıştı.

Dizüstü bilgisayarımda Display Port'u yok, o sebeple monitörü sadece HDMI üzerinden bağlayabilirim. Dizüstü bilgisayarımdaki HDMI girişi versiyonu 1.4, buna uygun bir 24 inç 144Hz 1ms monitör önerebilir misiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

HP 5ZU98AA 23.8" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Freesync Oyuncu Monitörü bu model güzel.
download.png

Bu tabloya göre kablo seçmeni öneririm.

Yanıtlarınız için teşekkürler, Acer KG241QS 23.6" 165Hz 1ms hakkında yorumlarınız nelerdir? Fiyatı daha uygun diğerlerine göre.

Yanıtlarınız için teşekkürler, Acer KG241QS 23.6" 165Hz 1ms hakkında yorumlarınız nelerdir? Fiyatı daha uygun diğerlerine göre.
Acer önermiyorum. Eğer bütçeniz varsa Asus'un TUF veya diğer serilerini kontrol edebilirsiniz. Bütçeniz 2000< ise HP öneririm

Evet bütçem yaklaşık 1800 civarlarında.

Daha önce hiç monitör almadığım için bu konularda biraz tecrübesizim, attığınız HP monitörde parlaklık değeri 230 olarak gözüküyor. Bu, gün içerisinde aydınlık ortamda kullanırken sorun yaratır mı acaba? Diğer monitörlerin birçoğu 250 ve 300 değerlerinde çünkü.

Birde yorumları okurken yine birçok kişi Display kablosu olmadan 144Hz görüntü alamadığını belirtmiş.

AOC 24" C24G1 144Hz 1ms
HP 5ZU98AA 23.8" 144Hz 1ms
AOC 24G2U 23.8" 144Hz 1ms
Asus VP249QGR 23.8" 144Hz 1ms

Şu monitörler arasında kaldım. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleme:
144hz, 1ms, bütçeye uygun ve HDMI 1.4 çıkışı üzerinden 144hz alabilirsiniz.

HP 5ZU98AA 23.8" 144Hz 1ms bu ürünü beğenmiştim açıkçası ancak sizin dediğiniz monitör ile arasında ne gibi bir fark var acaba? Aradaki fiyat farkına kesinlikle değer mi?

Arkadaşlar HP demişsiniz benim aklımda iki adet monitör var ve Rampage çok hoşuma gitti uygun olması çok iyi geldi, videoları izledim herhangi bir problemde göremedim sizlere bir danışayım hazır bu konu varken:
Rampage:

Gamepower:

Arkadaşlar HP demişsiniz benim aklımda iki adet monitör var ve Rampage çok hoşuma gitti uygun olması çok iyi geldi, videoları izledim herhangi bir problemde göremedim sizlere bir danışayım hazır bu konu varken:
Rampage:

Gamepower:

Bu iki marka sürekli olumsuz yorumlar alıyor. Bütçe arttırıp 27 inc samsung 144 hz curved alınabilir bence.

Geri
Yukarı