HDMI Kablo İle TV'den Ses Alamama Sorunu

serimmehmet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba;

PC'den TV'ye HDMI kablo ile görüntü aktarıyorum ancak ses aktarımı yapamıyorum. Ekran kartım ASUS 9500 GT, anakartım MSI 7387, işletim sistemi XP Service Pack 3. Denemediğim işlem kalmadı ama bir türlü sonuç alamadım. Ses ayarlarından girdiğimde varsayılan çalma aygıtı kısmında sadece PC'nin kendi ses çıkışı Realtek seçeneği var, HDMI seçeneği çıkmıyor. Konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir zamanlar 9800GT kullanıyordum ve aynı sorun bende de vardı. Ne yaparsam yapayım çözememiştim. Umarım biri çözümü biliyordur ve sana yardımcı olur.:)

Arkadaşlar kafanıza sokun artık 2003'de çıkan bir işletim sistemi ve o kadar eski bir jenarasyon kart tabiki sorun çıkaracaktır. Windows 7'leri bile yerden yere vuruyoruz , Windows 8.1 yükle kurtul derdinden :)

Recep kardeşim öncelikle cok teşekkür ederim desteğin ve yönlendirmen için. Peki xp den win 7 yada win 8 e geçiş için mutlaka CD üzerinde mi format atmam gerekir ? Win 7 ya da win 8 İnternet üzerinden PC'ye indirip, o şekilde format atılabiliyor mu?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı