HDMI Kablosu ile laptopu TV'ye bağlama

ucankaçanadam

Kilopat
Daha fazla  
Selam bugün gidip bir HDMİ kablosu satın aldım ama bu hdmi kablosunu TV'ye bağlayınca TV'yi Laptop algılıyor ama TV'de görüntü yok. Her şeyi yaptım win+p'den yinele yaptım ama olmuyor. Kabloda sıkıntı yok başka televizyonda denedım çalıştı sıkıntı nedır? Yardımcı olursanız sevınırım.

Televizyonun markası ne? TV' de doğru HDMI çıkışına bağlantı yaptığınızdan emin olun. TV'lerde bir kaç tane HDMI çıkışı olabiliyor doğru olana takmanız gerekir. TV'nin kataloğuna bakın derim.

:) emin ol hepsini yaptım :) zaten 1 giriş var. Televizyona gelicek olursak markası SEG 22 ınc LCD
Geriye tek bir seçenek kaldı TV de problem olasın. Başka PC ile aynı TV ye bağlanmayı dene. Büyük ihtimalle TV nin HDMI çıkışında problem var. Bir de son bilgisayarınız otomatik ayarlar fakat yine de bağlanmadan çözünürlüğü Televizyonun kine düşürün. Mesela; bilgisayar ayarlarınız 1920 x 1080 ise TV niz de 1366 x 768 ise çözünürlüğü düşürün. Normalde otomatik algılayıp düşürmesi gerekir...

Çözünürlüğü denemiştim olmadı. :( aynı hdmı kablosuyla oturma odasındakı tv ye taktığımda pcyı çalışıyordu denemiştim yaklaşık 1 saat önce sanırım HDMI cıkısında sıkıntı var :(

Görüntüyü aktarmayan televizyon eski ise onun HDMI girişi HDMI 1. 3 veya daha önceki sürümleri olabilir. Sizin aldığınız kablo muhtemelen HDMI 1. 4 sürümüdür. Ondan dolayı çalışmıyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı