HDMI kablosunu çıkartıp takınca görüntü geliyor

Mr. A

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar... NVIDIA'ya yeni gelen güncelleme sonrasında bir sıkıntı yaşamaya başladım. Ekran kartım 2070 Super... Bilgisayar her açıldığında anakart logosu ve BIOS'a giriş ekranını görebiliyorum. Ama Windows'un açılışı gözükmüyor. Hakeza Windows'un kendisi de gözükmüyor. İlla arkadan HDMI kablosunu tak çıkar yapmam gerekiyor. Öte yandan arada bir VGA dönüştürücü var ama bu güncellemeye kadar sıkıntı olmamıştı. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Çözebildiniz mi hocam sorunu. Aynı şeyi bende yaşıyorum şuan
İnan ki önce DDU'dan sürücüyü kaldırdım ve tekrar tekrar yükledim yine aynı... Şu var, sen daha driver yüklemeden bilgisayarın eğer internet bağlantısı varsa Windows 10 otomatik olarak yükleme yapıyor. Önüne geçmek için paketi indirdim. İnternet bağlantısı olmadan sürücüyü kaldırdım. Ardından bilgisayarı kapatıp, tekrar açtım. İndirdiğim paketten son sürümü yükledim. Sanırım 457.30'du. Her şey iyi güzel... Tekrar açtım bilgisayarı, yine aynı, yine aynı... Bu iki sürüm önce yoktu. Son iki sürümde geldi. Büyük ihtimal yazılımla alakalı bir şey. Çünkü işlemcim APU işlemci değil, illaki ekran kartına ihtiyaç duyuyor. Anakartın giriş ekranı gözükürken Windows neden gelmiyor? Acaba anakart üzerinde bir şeyleri mi zorladım, demeye başladım. Ama bence yazılımla alakalı...

Süper! Bu durumla karşılaşan birini daha görmek güzel:) Tabii ki keşke kimse yaşamasa fakat aynı şey bana da oluyor. Arada ki HDMI adaptörünü çıkarıp takınca görüntü geliyor. Bunun en iyi testi kasayı televizyona bağlayıp deneyin. Böylelikle ekran kartınızla mı yoksa ara adaptörden dolayımı yapıyor görebilirsiniz. Eğer televizyona direk HDMI kablosu ile bağladığınızda açılıyorsa belli ki ara adaptörde bir sıkıntı var. Ben denedim direk açılıyor. Anladım ki kullandığım VGA/HDMI dönüştürücü adaptörle alakalı bir sorun. Zaten genel olarak bu tür adaptörlerin yüzde 80i sorunlu. O yüzden adaptörü değiştirir işi bitirirsiniz yada HDMI girişli monitör almanız kökten işi çözer diye düşünüyorum.

Süper! Bu durumla karşılaşan birini daha görmek güzel:) Tabii ki keşke kimse yaşamasa fakat aynı şey bana da oluyor. Arada ki HDMI adaptörünü çıkarıp takınca görüntü geliyor. Bunun en iyi testi kasayı televizyona bağlayıp deneyin. Böylelikle ekran kartınızla mı yoksa ara adaptörden dolayımı yapıyor görebilirsiniz. Eğer televizyona direk HDMI kablosu ile bağladığınızda açılıyorsa belli ki ara adaptörde bir sıkıntı var. Ben denedim direk açılıyor. Anladım ki kullandığım VGA/HDMI dönüştürücü adaptörle alakalı bir sorun. Zaten genel olarak bu tür adaptörlerin yüzde 80i sorunlu. O yüzden adaptörü değiştirir işi bitirirsiniz yada HDMI girişli monitör almanız kökten işi çözer diye düşünüyorum.

Öncelikle teşekkürler... Evet. Daha sorunun en başında denemiştim. Son zamanlarda da... Doğrudan HDMI bağlantısında bir problem olmuyor. Ama sorunun ara adaptörden olduğu konusunu şu an denemeye imkanım yok. Eğer siz deneyecek olursanız buraya da yazarsanız sevinirim. Teşekkürler, iyi günler...

Öncelikle teşekkürler... Evet. Daha sorunun en başında denemiştim. Son zamanlarda da... Doğrudan HDMI bağlantısında bir problem olmuyor. Ama sorunun ara adaptörden olduğu konusunu şu an denemeye imkanım yok. Eğer siz deneyecek olursanız buraya da yazarsanız sevinirim. Teşekkürler, iyi günler...
Şöyle ki arkadaşın evinde çalışan adaptör bende çalışmadı. Gittim S-Link adaptörünü aldım ve dediğim gibi çıkarıp takmadan çalışmıyor. Yani anlayacağınız adaptörlerin genelinde bir sıkıntı var.. Özellikle araştırırken sık okuduğum şey adaptörlerin bir süre sonra sapıtmasıydı:) Yani yeni bir adaptör aldığınızda çıkar tak yapmayabilir ama gene tekrarda edebilir. Sanırım en mantıklı çözüm HDMI girişli bir monitör almak. Asus 21,5" VP228QG Full HD 1ms 75Hz FreeSync diye bir monitörü var. 980TL vatan bilgisayarda. Özellikleri gayet iyi ve fiyatı uygun. Yorumlarda olumlu düşünebilirsiniz. Ben açıkçası ilk çağ gibi çıkar takla uğraşmak istemiyorum..Hem de bu bahaneyle monitörü yenilerim diye düşünüyorum:)

Aynı sorunu bende yaşıyorum şu an ara adaptörü sipariş ettim gelmesini bekliyorum bakalım düzelecek mi bu arada sizin sorununuz çözüldü mü? Çözüldü ise nasıl çözüldüğünü bana da anlatabilir misiniz? Tabii hatırlıyorsanız şimdiden cevabınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı