HDMI to DisplayPort dönüştürücü 144 Hz verir mi?

Kıvanç Tuncer

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 144Hz monitör aldım ama 60 Hz kullanıyorum. Ekran kartımda sadece HDMI çıkışı var. Dönüştürücü ile ekran kartına HDMI monitöre DisplayPort dönüştürücü taksam 144Hz alır mıyım?

Ömer Evece

Femtopat
Daha fazla  
Windows > Ayarlar > Sistem > Aşağıdaki "Gelişmiş görüntü ayarları" > ve son olarak aşağıdaki yenileme hızını alabileceğiniz en yüksek değere alın.

xopeSs

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 144Hz monitör aldım ama 60 Hz kullanıyorum. Ekran kartımda sadece HDMI çıkışı var. Dönüştürücü ile ekran kartına HDMI monitöre DisplayPort dönüştürücü taksam 144Hz alır mıyım?

Hocam ekran kartınız NVIDIA ise şu yöntemleri uygulayın.

1669927180423.png

1669927212239.png

1669927245971.png

1669927272829.png

Sonrasında Tamam'a basın ve çözünürlük ayarlarına geri dönün.

1669927439241.png

Gördüğünüz üzere özel çözünürlük oluştu üstteki fotoğraftaki ayarları uygulayıp çıkan kutucuğa evete basınız.
AMD ekran kartlarında nasıl olur bilmiyorum maalesef.

Saint Lucia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
HDMI to DP yerine neden HDMI kablosu kullanmıyorsunuz? Böyle sanal işlerle uğraşmak yerine tek bir kablo ile işinizi halledersiniz. 1.4 versiyonlu HDMI lazım o kadar. Sizdeki versiyonu düşüktür 60 Hz üstü vermiyordur.

Saint Lucia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
HDMI maximum 120Hz veriyor diye biliyorum.

Her laptop 120+ Hz üstü veremiyor. Kilitli olanlar var. Eğer böyle bir laptopa sahipsen haklısın. Yine de monitör bağlantı versiyonunu kontrol et.
Ayrıca HDMI versiyonu denen olay var. 2.1'e kadar versiyon var. Hepsi farklı özelliklere sahip. Bu bilgin yanlış. HDMI tablo yaz nete görürsün. 👍

Son düzenleme:
KS
KS
Kıvanç Tuncer

Kıvanç Tuncer

Femtopat
Daha fazla  
Her laptop 120+ Hz üstü veremiyor. Kilitli olanlar var. Eğer böyle bir laptopa sahipsen haklısın. Yine de monitör bağlantı versiyonunu kontrol et.
Ayrıca HDMI versiyonu denen olay var. 2.1'e kadar versiyon var. Hepsi farklı özelliklere sahip. Bu bilgin yanlış. HDMI tablo yaz nete görürsün. 👍

Hocam bilgisayar masaüstü. Ekran kartında DisplayPort girişi yok HDMI var. Dönüştürücü ile ekran kartına HDMI monitöre DisplayPort takacağım.

Saint Lucia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Hocam bilgisayar masaüstü. Ekran kartında DisplayPort girişi yok HDMI var. Dönüştürücü ile ekran kartına HDMI monitöre DisplayPort takacağım.

Tamam anladım. Sen DP bağlantısı yapmak istiyorsun anladığım kadarıyla. Çünkü HDMI girişi GPU'da varsa monitörde de vardır. Yani HDMI to HDMI daha mantıklı olur 144 Hz için.

Yukarı