HDMI to VGA adaptör 768P görüntü veriyor

Sefaykac

Hectopat
Herkese iyi günler. Bilgisayarım Monster Abra A5 V17.2 Ekran kartı NVIDIA RTX3050 Ti. Samsung marka 1080p destekleyen monitörümü bilgisayara HDMI to VGA aparat ile bağlıyorum fakat her bilgisayarı açtığımda ikinci ekrana görüntü gelmesi için aparatı PC'den söküp takmam gerekiyor ve bu da çok sıkıcı bir durum. Bu sorunun çözümü var mı? Bir de monitör 1080p desteklemesine rağmen 1366*788 formatında görüntü veriyor. Bunun sebebi nedir?

Herkese iyi günler. Bilgisayarım Monster Abra A5 V17.2 Ekran kartı NVIDIA RTX3050 Ti. Samsung marka 1080p destekleyen monitörümü bilgisayara HDMI to VGA aparat ile bağlıyorum fakat her bilgisayarı açtığımda ikinci ekrana görüntü gelmesi için aparatı PC'den söküp takmam gerekiyor ve bu da çok sıkıcı bir durum. Bu sorunun çözümü var mı? Bir de monitör 1080p desteklemesine rağmen 1366*788 formatında görüntü veriyor. Bunun sebebi nedir?
Çözünürlük kısmı adaptör kaynaklı olabilir.

Sök tak durumu ise çok görülen bir durum. Bende 1 monitörü direkt HDMI ile bağlarken diğerini Type-C ile çokladığım hub üzerinden HDMI ile bağlıyorum. Hub üzerinden bağlı olan monitörü çoğu zaman ilk açılışta görmüyor. Restart ettiğimde görmeye başlıyor.

Dönüştürücü kaynaklı da olabilir. Nasıl bir model?

Dönüştürücü kaynaklı da olabilir. Nasıl bir model?

GOMAX HDMI TO VGA DÖNÜŞTÜRÜCÜ + SES KABLOSU Fiyatları ve Özellikleri
Ürün bu.

Çözünürlük kısmı adaptör kaynaklı olabilir.

Sök tak durumu ise çok görülen bir durum. Ben de 1 monitörü direkt HDMI ile bağlarken diğerini Type-C ile çokladığım Hub üzerinden HDMI ile bağlıyorum. Hub üzerinden bağlı olan monitörü çoğu zaman ilk açılışta görmüyor. Restart ettiğimde görmeye başlıyor.

Çok sıkıntı bir durum. Maalesef HDMI girişi arkada laptop hep sabit yerde söküp takarken sıkıntı olacak diye korkuyorum. Yeni PC olduğu için girişi ve çıkışı çok sert.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı