HDMI to VGA ekran kartına tam oturmuyor

Vandel

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar konunun yeri burasımı tam emin degilim ama ufak bir sorum olacak. Arkadaşlar ekran kartına giren HDMI kablosu kasadan dolayı tam oturmuyor(giren yerin altını bıçakla düzeltmem gerekiyor ) o yüzden arada görüntüde kopukluk ve gidip gelmeler oluyor. Bende PC çalışırken mecburen kabloyu söküp geri takıyorum. Bunun ekran kartına herhangi bir zararı oluyor mu? Bilgisi olan varsa yanıtlarsa sevinirim.

Merhabalar konunun yeri burasımı tam emin degilim ama ufak bir sorum olacak. Arkadaşlar ekran kartına giren HDMI kablosu kasadan dolayı tam oturmuyor(giren yerin altını bıçakla düzeltmem gerekiyor ) o yüzden arada görüntüde kopukluk ve gidip gelmeler oluyor. Bende PC çalışırken mecburen kabloyu söküp geri takıyorum. Bunun ekran kartına herhangi bir zararı oluyor mu? Bilgisi olan varsa yanıtlarsa sevinirim.

Anladığım kadarıyla HDMI kablosunu porto takmaya çalışırken kablonun ucundaki soket kasanın metaline temas ederek tam oturmuyor.

Ekran kartını kasaya sabitlenen vidayı gevşet ekran kartını bir milim aşağıya kımıldatıp sabitle.
O kadar başluk vardır orada.

Anladığım kadarıyla HDMI kablosunu porto takmaya çalışırken kablonun ucundaki soket kasanın metaline temas ederek tam oturmuyor.

Ekran kartını kasaya sabitlenen vidayı gevşet ekran kartını bir milim aşağıya kımıldatıp sabitle.
O kadar başluk vardır orada.

Cevabınız için teşekkürler hocam bunu deneyeceğim fakat dedigim olayı yapmamda herhangi bir zararı var mıdır?

Cevabınız için teşekkürler hocam bunu deneyeceğim fakat dedigim olayı yapmamda herhangi bir zararı var mıdır?

Sizin dediğinizi yapmada sorun olmaz.
HDMI portunun bağlantı pinleri soketin içindedir.

Kablolara ve pinlere kadar dışındaki plastiği soymadığınız sürece sorun olmaz.

Konuyu çözüldü olarak raporladım fakat tekrar bir sorum olacaktı. Kullandığım ekran kartı XFX RX570 ben DVI to VGA dönüştürücü alacağım fakat kafam karıştı şunun gibi bir ürün alsam işimi görür mü acaba? PLATOON PL-8821 DVI 24+1 M TO VGA F ÇEVİRİCİ APARAT Fiyatları ve Özellikleri

İşini görür ama ekran kartındaki DVI portu yanında analog ya da VGA yazıyor mu kontrol et.
ya da karın özelliklerinden bak.

Bazı kartlar sadece digital sinyal gönderebiliyor o yüzden VGA çalışmayabiliyor.
Eğer bilgi bulamazsan çeviriciyi al en kötü 17 TL zararın olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı