HDMI to VGA ile görüntüler bulanık

lokas999

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, yeni bir bilgisayar aldım. GTX 1660 Ti'lı ve çevirici ile bilgisayara bağladım. Görüntü var fakat oyunlara girdiğim zaman uzak görüntüler bulanık gözüküyor. Ayarları full olmasına rağmen sorun neyden kaynaklıdır acaba? Monitörüm eski zaten. Ağustos zamanı yenisini alacağım. Bilgisayarın parçalarından mıdır problem? Yoksa çevirici veya monitör mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
VGA portu en fazla 800x600p @24 kalitesinde görüntü verebilir. Kalite kriterleri arasında kablonun ve dönüştürücünün kalitesi de var.
VGA ile oyunların kalite ayarını ne kadar açarsan aç sadece belli bir kalite düzeyini elde edersin ve boş yere bilgisayarı yorarsın. En kısa süre içinde 1080p yada hd-ready monitör alırsanız (bütçeyi bilmediğim için hd-ready yazdım) oyunları yüksek çözünürlüklü bir şekilde oynayabilirsin.

Son düzenleme:
HDMI to VGA ile zaten 60 HZ bir monitör ile bulanık bir görüntü alman gayet normal. Oyunun grafik ayarlarını 1 tık yükselt en kötü anti-aliasing i oyunlarda OFF yaparsanız da sorununuz çözülmüş olur yada amd den örtüşme önlemeyide kapatabilirsin.

Vga to hdmı kullandığınız için normal olabilir ama 60 hz lik monitör değilde 120 lik veya 144 hz lik bir oyuncumonitörü seçerseniz daha iyi olabilir ekran kartınız monitöre göre biraz eski örtüşme önleme vsync ve benzeri şeyler bulanıklık normal

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı