HDMI Üzerinden Ses Alamama

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Arkadaşlar direkt gireyim konuya, G100 ekran kartım ve Foxconn G31MV anakartım var. Şimdi durum size yazılımsal gelmiştir ama öyle değil, ekran kartıma sesi S/PDIF bir kablo ile taşımam gerekiyor. Şuna benzer bir kabloya ihtiyacım var ama bilin bakalım anakartımda ne çıkışı yok :) Neyse işte benim HDMI üzerinden sesi aktarabilmemim en ucuz yollu yolu nedir? USB'den S/PDIF kablo fiyatlarına baktım, ekran kartı almak daha hesaplı. VGA to HDMI dönüştürücülere baktım çok ciddi kalite kaybı var. İhtiyacım olan şey sanırım DVI + Stereo to HDMI ya da HDMI + Stereo to HDMI. Şöyle bir ürün buldum ama aklımdakinin tam tersi işe yarıyor. Dostlar bana çözüm bulun ne olur, bu arada NVIDIA denetim masası ses verebiliyor diyor fakat fiziksel olarak ses ona gitmediği için nafile. Ben bunu en ucuz nasıl çözerim? Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Basit bir çözüm gibi duracak ama sağ alttan ses simgesine tıkladıktan sonra bu menüden cihazı seçtiniz mi?

Screenshot_2.png

Basit bir çözüm gibi duracak ama sağ alttan ses simgesine tıkladıktan sonra bu menüden cihazı seçtiniz mi?

Eki Görüntüle 879246
Konuyu okuyun hocam, yazılımsal değil problemim yazılımsal olarak her şeyi denedim. Yapabileceğim 3 şey var, ya sesi ekran kartına taşımam gerekiyor ya da HDMI portuna adaptörle falan. TV'ye AUX kablosu da çekebilirim ama imkanım yok, duvara bağlı.

Merak ediyorsanız kart şu. Sağ üstte giriş var, S/PDIF kablo girmeli fakat anakartımda port yok :/ Başka tavsiyeniz var mı, VGA to HDMI kabloları saymazsak.

Geri
Yukarı