HDMI ve VGA'da dalgalanma oluyor

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
Merhaba, kısaca sorunu anlatıyorum. Monitörümde hem VGA hem de HDMI görüntü çıkışı mevcut ve 2 PC arası geçiş için tuş bile koymuşlar. Ben ikili bağlantı yaptığım da VGA ile bağlı olanda dalgalanma oluyor. Fakat işin ilginç noktası bu HDMI bağlantısını çıkarınca dalgalanma çözülüyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? HDMI kablosunu değiştirip denedim. Dalgalanma sadece VGA ya da HDMI bağlıyken yapmıyor.

Bunu kurup dener misin aynı durumu?
Merhaba, kurup denedim bir şey fark etmedi hocam. Sıkıntı masaüstü bilgisayarın HDMI kablosunu çıkarınca sorun ortadan kalkıyor. Bir de laptoptaki AMD ekran kartını devre dışı bırakınca da sorun düzeliyor ama boyutlar anormal oluyor. + laptoptan görüntü aktarmada en fazla 60Hz olabilir monitör 75'e kadar destekliyor.

laptoptan görüntü aktarmada en fazla 60Hz olabilir monitör 75'e kadar destekliyor.

Bu sorun değil monitör kendisi ayarlayacaktır.

İşletim sistemleri nedir bilgisayarlardaki?

HP sitesindeki açıklamaya göre muhtemelen bu duruma yönelik çıkarmışlar bu sürücüyü.

Adsız.png

Bir de, laptoptan görüntü aktarırken laptop ekranını kapatıyor musun yoksa monitörde dalgalanma olurken laptop ekranı açık vaziyette mi duruyor?

Son düzenleme:
Laptop windows 7 ultimate. Masaüstü Windows 10 Pro. Attığın setup dosyasını laptoptan mı kurmam gerek?

Geri
Yukarı