HDMI VGA dönüştürücü ile ekran açılıp kapanma sorunu

Yer
Mersin
RX460 aldım kartta VGA girişi olmadığından dönüştürücü almak zorunda kaldım ve 25 liraya ucuzundan bir HDMI to VGA dönüştürücü aldım PC açıldığında sürekli ekran açılıp kapanıyor monitoru kapatıp açtığımda sorun düzeliyor önceden bu sorunu yaşamıyordum R7 240 Kullanırken. İşlemcim i5 3340. Acaba sorun dönüştürücü de mi linkini de bıraktım incelersiniz.

Blueway Projeksiyon Uyumlu HDMI TO VGA Kablo Çevirici Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Dijital görüntüyü analog görüntüye çeviren adaptörin chipseti ısındığı zaman bu sıkıntıyı yaşıyor olabilirsin. Adaptörün VGA kısmının ısısını kontrol et. Ayrıca o adaptörü mümkünse iade et bunu al. Sandberg'in aktif adaptörü piyasadaki en kaliteli adaptörlerden birisi.

Sandberg Hdmı - Vga Converter Çevirici Adaptör - 508-69 - n11.com

Kardeş aynı sorunu yaşıyorum sen nasıl düzettin?
Düzeltemedim sorun devam ediyor. PC'yi açtığımda ekran direk açılıp kapanmaya başlıyor ve monitörü kapatıp açtığımda düzeliyor.

Dijital görüntüyü analog görüntüye çeviren adaptörin chipseti ısındığı zaman bu sıkıntıyı yaşıyor olabilirsin. Adaptörün VGA kısmının ısısını kontrol et. Ayrıca o adaptörü mümkünse iade et bunu al. Sandberg'in aktif adaptörü piyasadaki en kaliteli adaptörlerden birisi.

Sandberg Hdmı - Vga Converter Çevirici Adaptör - 508-69 - n11.com
Ürünün aynısı var sadece marka değişik. Isınmayla olacağını sanmıyorum. PC'yi açtığım anda oluyor ve monitörü kapatıp açtığımda düzeliyor. Ayrıca oyunlarda Vsync açmazsam aşırı bir bozulma oluyor ve herhangi bir ayar değiştirdiğimde ekran bozulup geri düzeliyor. Yani sorunlu bir dönüştürücü.

Düzeltemedim sorun devam ediyor. PC'yi açtığımda ekran direk açılıp kapanmaya başlıyor ve monitörü kapatıp açtığımda düzeliyor.

Ürünün aynısı var sadece marka değişik. Isınmayla olacağını sanmıyorum. PC'yi açtığım anda oluyor ve monitörü kapatıp açtığımda düzeliyor. Ayrıca oyunlarda Vsync açmazsam aşırı bir bozulma oluyor ve herhangi bir ayar değiştirdiğimde ekran bozulup geri düzeliyor. Yani sorunlu bir dönüştürücü.
Ben monitörü kapatıp açsam da duzelmiyor. Ayrıca 5-10 dk sonra PC komple kilitleniyor. Farklı bir kasa ve monitör de denedim direk HDMI ile bağladım bu sefer de tam Windows acilacakken kilitleniyor PC. Kart mı bozuk anlamadım.

Geri
Yukarı