HDMI video girişini DisplayPort'a çevirecek kablo önerisi

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
Monitörde boş HDMI yuvası yok. Bu yüzden HDMI girişini (PS5) DisplayPort'tan görüntü (monitör) verecek kablo arıyorum.

Bu tarz bir kablo senin işini görecektir. Lakin çok kaliteli olsun diyorsan altın uçlu Ugreen markalardan bakabilirsin.

Bu tarz bir kablo senin işini görecektir. Lakin çok kaliteli olsun diyorsan altın uçlu Ugreen markalardan bakabilirsin.

Çok iyi bir ürüne benziyor. Sizce şöyle bir şey buldum. Bir HDMI girişini 2 tane yapıyor ve çift yönlü. Tuşa basıyorsunuz. 1. HDMI'dan alıyor tekrar basıyorsunuz 2. HDMI'dan alıyor. https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0848PY1G7/ref=ewc_pr_img_1?smid=A3TAQ7OBHDBGAV&psc=1

Siz hangisini tercih ederdiniz?

Çok iyi bir ürüne benziyor. Sizce şöyle bir şey buldum. Bir HDMI girişini 2 tane yapıyor ve çift yönlü. Tuşa basıyorsunuz. 1. HDMI'dan alıyor tekrar basıyorsunuz 2. HDMI'dan alıyor. Amazon.com.tr

Siz hangisini tercih ederdiniz?

Hocam ben kabloyu tercih ederdim. Çünkü istediğim çözünürlükte istediğim Hz oranını vermeyebilir. İşin en garantisi kablo olacaktır. Arkadaşın attığı gibi bir dönüştürücü bakacaksanız eğer HDMI kablo sürümünüz 2.0 üstünde olması lazım. 1080p de 240 Hz*(emin değilim.) yada 2K da 144 Hz verebilmesi için.

"Ürünün ilginç bir sorunu var, görüntü aktarmada bir sorun yok tuşla da değişim sağlayabiliyorum ancak 1 laptop ve 1 PC bağlı olduğu durumda PC kapalıyken güç tamamen kesilmişken bile HDMI üzerinden nasıl olduğunu çözemediğim bir şekilde PC'nin fanları çalışıyor, HDMI kablosunu çıkardığımda duruyor, sanırım ürün monitorü sürekli açık bir durumda tutuyor ve bu sebeple ufak düzeyde bir güç akışı oluyor fanların çalışması bir yana ekran kartıma zarar verebileceğini düşündüğüm için iade edeceğim."(bir yorum kesiti)

Ve ek olarak bu ürün splitter değil, yani iki görüntüyü aynı ayna almak değil sadece ürünler arası geçiş yapmak için. Eğer ikisini aynı anda kullanmak isteseydi, 2 kablo gücünü bir kabloda verebilecek bir kabloya ihtiyacı olurdu. Yani bu tarz araç gereçler ya soket olmadığında ya da kablo eksikliğinde geçici olarak kullanılacak şeyler bana göre. Ben mesela laptopumda USB çok fazla olmadığından dolayı çoğaltıcı kullanıyorum.

Ve eklemek istiyorum benim attığım kablo direkt HDMI kablosu. Siz bu tarz bakacaksınız;

Hocam ben kabloyu tercih ederdim. Çünkü istediğim çözünürlükte istediğim Hz oranını vermeyebilir.

"Ürünün ilginç bir sorunu var, görüntü aktarmada bir sorun yok tuşla da değişim sağlayabiliyorum ancak 1 laptop ve 1 PC bağlı olduğu durumda PC kapalıyken güç tamamen kesilmişken bile HDMI üzerinden nasıl olduğunu çözemediğim bir şekilde PC'nin fanları çalışıyor, HDMI kablosunu çıkardığımda duruyor, sanırım ürün monitorü sürekli açık bir durumda tutuyor ve bu sebeple ufak düzeyde bir güç akışı oluyor fanların çalışması bir yana ekran kartıma zarar verebileceğini düşündüğüm için iade edeceğim."(bir yorum kesiti)

Ve ek olarak bu ürün splitter değil, yani iki görüntüyü aynı ayna almak değil sadece ürünler arası geçiş yapmak için. Eğer ikisini aynı anda kullanmak isteseydi, 2 kablo gücünü bir kabloda verebilecek bir kabloya ihtiyacı olurdu. Yani bu tarz araç gereçler ya soket olmadığında ya da kablo eksikliğinde geçici olarak kullanılacak şeyler bana göre. Ben mesela laptopumda USB çok fazla olmadığından dolayı çoğaltıcı kullanıyorum.

Hocam sizin attığınız iki ucuda HDMI sanırım. Bana bir ucu HDMI diğer ucu DP olan kablo lazım.

Hocam sizin attığınız iki ucuda HDMI sanırım. Bana bir ucu HDMI diğer ucu DP olan kablo lazım.

Hocam altta editledim.

Ya da hocam çok para veremem diyorsanız arkadaşında attığı gibi şöyle bir dönüştürücü bakmanız lazım;

Fiyatı uygun hocam sağ olun.

Hocam ben kabloyu tercih ederdim. Çünkü istediğim çözünürlükte istediğim Hz oranını vermeyebilir. İşin en garantisi kablo olacaktır. Arkadaşın attığı gibi bir dönüştürücü bakacaksanız eğer HDMI kablo sürümünüz 2.0 üstünde olması lazım. 1080p de 240 hz*(emin değilim.) Ya da 2K da 144 Hz verebilmesi için.

Ve eklemek istiyorum benim attığım kablo direkt HDMI kablosu. Siz bu tarz bakacaksınız;

Hocam baktığımız hepsinde DisplayPort'tan görüntüyü alıp HDMI'a verir yazıyor ama bana tam tersi lazım. Bir de hepsi tek yönlü çalışıyor mecburen attığım splitter i almak zorunda kalacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı