HDMI vs DP

EleGante

Hectopat
Elimde şu anlık 1080p G-Sync - FreeSync destekli ekran var ve display 1.2 versiyon kablo var. Daha önce AMD ekran kartı kullanıyorken ekranda kapanmalar olmuyordu. Yeni aldığım RTX ekran kartında ise oyunlarda 2-3 saniyeliğine kapanmalar oluyor tam kapanmıyor siyah oluyor. Birkaç deneme yaptım ( BIOS güncelleme, ekran kartı sürücü güncelleme falan ) düzeldi dedim ama olmadı. Oyun içinde ekranı kapatıp açtığımda bir daha siyahlık kalmıyor. Onun için kabloyu değiştirmek istedim tekrardan HDMI 2.1 aldığımda ekran kartının özelliklerini kullanamayacağım diye biliyorum. Display 1.4 kablosunu alsam mı yoksa HDMI alsam bilemedim kablo için.

İlerleyen zamanda 2K ekran alacağım onun için indirimleri kovalıyorum.

DP hiçbir işe yaramıyor. Yok G-SYNC - FreeSync açacağım falan hepsi hikaye. Sync teknolojileri bomboş şeyler. DP boşuna para verirsiniz. HDMI alın. FreeSync açıyorsun, hala yırtılma oluyor. V-Sync açacaksın ki FreeSync devreye girsin. E o zaman FreeSync neden kullanıyorum? V-Sync zaten eşitliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
DP hiçbir işe yaramıyor. Yok G-SYNC - FreeSync açacağım falan hepsi hikaye. Sync teknolojileri bomboş şeyler. DP boşuna para verirsiniz. HDMI alın. FreeSync açıyorsun, hala yırtılma oluyor. V-Sync açacaksın ki FreeSync devreye girsin. E o zaman FreeSync neden kullanıyorum? V-Sync zaten eşitliyor?
Ekranın özelliği varya ondan dedim onun için ekstra para veriyoruz ama birde paugge hdmı sıkıntı olur mu

Yeni konular

Geri
Yukarı