HDMI yenileme hızı nasıl sıfırlanır?

fatihakkoyun059

Femtopat
Daha fazla  
Monitör olmadığı için Regal adlı bir TV kullanıyorum. Ekran yansıtmak için ise HDMI kardeşim ekran yenileme oranını 24 Hz yapmış ve ekranda aralık dışında diyor. Normal VGA ile bağlanınca ekran geliyor ama HDMI'ya alınca tekrar aralık dışında diyor. Hz'yi nasıl eski haline getireceğim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar>monitör>gelişmiş ekran ayarları >oradan Hz değerini seçebilirsiniz.
Bu şekilde.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    208 KB · Görüntüleme: 89
  • 2.png
    2.png
    177 KB · Görüntüleme: 69
  • 3.png
    3.png
    174 KB · Görüntüleme: 78
Aynı sorun bende oldu az önce. 100 Hz'de alıyordum görüntü yanlışlıkla 70 Hz yaptım görüntü gitti. Sürücüyü devre dışı bırakınca geliyor görüntü. Başka monitöre VGA ile bağlanınca görüntü geldiği için sürücü kaldırabiliyorum tabii bu arada ama güncel sürücüsüz görüntü kotu ve takılmalar oluyor.
Bu yaptığım Hz ayarlar nasıl sıfırlanır?
Display Driver Uninstaller ile de sürücüyü sildim baştan yükledim olmadı. Kayıt defterinden falan silme yöntemi var mıdır?
PC'yi acamadığım için Hz'i yükseltemiyorum. Acaba BIOS ayarlarından bu mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anda hem VGA hem HDMI bağlantısını sağlayın. TV'yi VGA modunda kullanırken HDMI bağlantısı 2. ekran olarak sistemde gözükecektir. 2. monitörün ayarlarından yenileme hızını değiştirebilirsiniz.

Ustam şimdi bir tek TV de HDMI var bir de normal monitör var orada HDMI yok o monitöre VGA baglayip TV'ye HDMI baglasam ve monitörden 2.ekran olarak degistirsem olur mu?
Ayarlar>monitör>gelişmiş ekran ayarları >oradan Hz değerini seçebilirsiniz.
Bu şekilde.

Ustam şimdi PC'yi açıyorum HDMI da ama aralık dışında diyor o yüzden ayarlama yapamıyorum.

Ustam şimdi bir tek TV de HDMI var bir de normal monitör var orada HDMI yok o monitöre VGA baglayip TV'ye HDMI baglasam ve monitörden 2.ekran olarak değiştirsem olur mu?
Olur tabii ki. Bize gereken aynı anda 2 ekranında bağlanmış olması. Bilgisayarı açtığında eğer VGA'ya görüntü gelmiyorsa daha Windows + P tuşlarını kullanarak yansıtma modunu "Uzat" olarak değiştirmen gerekiyor.

Örnek:
1634027977205.png

Yani obur monitorden diger bagli olani kontrol edebilecegim öylemi o zaman iki monitorude baglicam tv yi hdmi monitoru vga monitorden tv nin hz sini yukseltebilirim
Olur tabii ki. Bize gereken aynı anda 2 ekranında bağlanmış olması. Bilgisayarı açtığında eğer VGA'ya görüntü gelmiyorsa daha Windows + P tuşlarını kullanarak yansıtma modunu "Uzat" olarak değiştirmen gerekiyor.

Örnek:
Eki Görüntüle 1187328

Yani obur monitorden diger bagli olani kontrol edebilecegim öylemi o zaman iki monitorude baglicam tv yi hdmi monitoru vga monitorden tv nin hz sini yukseltebilirim
Evet, edebileceksiniz. Ayarlar > Ekran sekmesine girdiğinizde aşağıdaki gibi (1 ve 2 yazan) iki ayrı ekran görmeniz gerekiyor.

1634051925825.png

Geri
Yukarı