HDR10 + USB-C + Vesa + Daisy Chain + Pivot Monitör Tavsiyesi

Bütçe
2.000 TL

hdblack35

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Yeni monitör arayışındayım ve aradığım özelliklere sahip monitör için sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım var.
Monitörden 2 adet alıp daisy chain ile kullanmayı düşünüyorum.
2 adet alacağım için 1 monitör fiyatının 2.000 TL civarında olması beni rahatlatacaktır.

Önerilerinizi alabilirsem memnun olurum.
Teşekkür ederim.

Bu özelliklere ihtiyacınız olduğuna emin misiniz? Mesela Vesa, DaisyChain, Type-C ve pivot gibi. Monitörü dikey kullanmayacaksanız pivota, laptop kullanıyorsanız Type-C portuna ve DaisyChain'e, ek bir stand almayacaksanız ek stand desteğine ihtiyacınız yok. Ki ek stand taktığınız zaman pivot özelliği stand'a bağlı oluyor.

Kullanım amacınız ve monitörü bağlayacağınız cihaz nedir?

Bu özelliklere ihtiyacınız olduğuna emin misiniz? Mesela Vesa, DaisyChain, Type-C ve pivot gibi. Monitörü dikey kullanmayacaksanız pivota, laptop kullanıyorsanız Type-C portuna ve DaisyChain'e, ek bir stand almayacaksanız ek stand desteğine ihtiyacınız yok. Ki ek stand taktığınız zaman pivot özelliği stand'a bağlı oluyor.

Kullanım amacınız ve monitörü bağlayacağınız cihaz nedir?
Merhaba.
Macbook Pro’yu Type-C üzerinden bağlayacağım.
2 Monitörü Daisy Chain ile bağlayacağım. (Çok kritik değil)
Video content ürettiğim için pivot ekran önemli.
Monitörleri ileride haraketli askı ile kullanabilirim diye Vesa’da önemli.

Teşekkür ederim.

@hdblack35
Bu monitör HDR isteğinizi de karşılıyor ama Type-C üstünden yalnız 15W aktarıyor ve sRGB gamı kullanım amacınıza göre aşırı yüksek.

Bu monitör ise HDR isteğinizi karşılamıyor ama Type-C üstünden cihazınızı şarj edebilir ve oversaturrated görüntü vermiyor.
Çift monitör yerine tek monitörü tercih ederseniz Rec.709 gamını bile elde edebilirsiniz.
Tüm isteklerinizi karşılıyor denemez ama pivot için stand alınabilir.
Yazmam biraz uzun oldu :D. Piyasa tonlarca "oyuncu" monitörü dolduğundan daha mantıklı monitörler neredeyse yok.

@hdblack35
Bu monitör HDR isteğinizi de karşılıyor ama Type-C üstünden yalnız 15W aktarıyor ve sRGB gamı kullanım amacınıza göre aşırı yüksek.

Bu monitör ise HDR isteğinizi karşılamıyor ama Type-C üstünden cihazınızı şarj edebilir ve oversaturrated görüntü vermiyor.
Çift monitör yerine tek monitörü tercih ederseniz Rec.709 gamını bile elde edebilirsiniz.
Tüm isteklerinizi karşılıyor denemez ama pivot için stand alınabilir.
Yazmam biraz uzun oldu :D. Piyasa tonlarca "oyuncu" monitörü dolduğundan daha mantıklı monitörler neredeyse yok.
Zahmet edip araştırmışsınız. Çok teşekkür ederim. Şimdi güzelce inceleyeceğim.
Bu arada monitörler ile ilgili açtığınız konuya denk geldim.
Çok bilgilendirici olmuş, tebrik ederim.

@LaMorte
Bu monitöre bayıldım. Şuan için fiyatı 2 adet için beni aşıyor ama sizinde yorumunuzu almak isterim.
Rtings’de önerilen bir monitör.

MSI Optix MAG274QRF-QD – Accurate Display. Ultimate Victory. | IPS eSports Gaming Monitor | MSI

Son düzenleme:
Bu monitöre bayıldım. Şuan için fiyatı 2 adet için beni aşıyor ama sizinde yorumunuzu almak isterim.
Rtings’de önerilen bir monitör.

MSI Optix MAG274QRF-QD – Accurate Display. Ultimate Victory. | IPS eSports Gaming Monitor | MSI
Anladığım kadarıyla siz video montaj yapıyorsunuz ya da yazıyorsunuz. İngilizce şeylerle pek kelimelerle olmadığından anlayamadım :(.

1. seçenek için uygun değil. sRGB yaygın bir renk gamı olduğundan %147 sRGB gamı size aşırı doygun renk verecektir. Bu yüzden pek işinize yaramaz. MAG274R2'de belirttiğim gibi.

2. seçenek kabul edilirse aslında olabilir ama 165Hz'e ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum. Herhangi bir FPS oyunu oynamıyorsunuz. Daha ucuza, daha düşük frekans sunan alternatifler var.

Anladığım kadarıyla siz video montaj yapıyorsunuz ya da yazıyorsunuz. İngilizce şeylerle pek kelimelerle olmadığından anlayamadım :(.

1. seçenek için uygun değil. sRGB yaygın bir renk gamı olduğundan %147 sRGB gamı size aşırı doygun renk verecektir. Bu yüzden pek işinize yaramaz. MAG274R2'de belirttiğim gibi.

2. seçenek kabul edilirse aslında olabilir ama 165Hz'e ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum. Herhangi bir FPS oyunu oynamıyorsunuz. Daha ucuza, daha düşük frekans sunan alternatifler var.
Adobe After Effects, Adobe Premire Pro ve Cinema 4D gibi yazılımlar kullanıyorum.
Bu yazılımlar ile içerik üretiyorum.

Evet haklısınız %147 sRGB uygun değil ve oyun oynamadığım içinde yüksek Hz’e ihtiyaç yok.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
@hdblack35 İnternette yazılanlar gibi bir fark yok. Bu ürüne bağlı ama hala kabul edilmiş değil.

Geri
Yukarı