HDR400 Acer Nitro VG252Q P (VG252QPBMIipx) nasıldır?

3070 ekran kartı ve 5600X işlemci var AAA yapımlar hariç her oyunda 240 FPS civarını verebilir ama rekabetçi oyunları çok fazla oynamayacağım, oyun oynadığım zaman daha çok hikayeli yapımları oynarım diye tahmin ediyorum. Acer XB253'ü almaya karar vermiştim daha önce ama YouTube'da birkaç incelemesini izledim ve IPS glow denen soruna sahip olduğunu öğrendim o biraz aklımı çeldi. BenQ olan modelin de fiyatı önce yükseldi daha sonra da doğru dürüst stoğu kalmadı ve forumda açtığım bir konuda da birinin tanıdığı almış ve Dark gamma problemi yaşadığı için iade etmiş o da o monitörden uzaklaşmama sebep oldu. Acer'in bu 2 monitörüyle ilgili de düzgün bir inceleme bulamadığım için herhangi bir bu tarz soruna sahip olup olmadıklarını ve teknik incelemelerde nasıl sonuçlar verdiklerini öğrenemedim. EX2510 veya XB253 modelleri her şekilde bu 2 Acer monitörden daha mı iyidir?
3070 ekran kartı ve 5600x işlemci ile 2k çözünürlükte oynamayı da düşünebilirsin.Eğer 3000 liraya kadar daha güzel özelliklere sahip bir 2k model bulursan onu da değerlendir bence. IPS glow her ips monitörde az veya çok var. Bendeki xb253 te farkedilmeyecek kadar az. Ekran siyahken tam karşıdan baktığımda ips glow veya ışık sızması hiç yok. Siyah ekranda çapraz köşelerden bakıp test ettiğimde köşelerde çok hafif görünüyor ama özellikle tespit etmek için bakmadan farkedilmeyecek kadar az. Yani kullanımda beni rahatsız eden veya şurası olmamış diyeceğim bir husus yok ekranla ilgili. 144 Hz senin için uygunsa xb253 idealdir. Acer modelleri arasında çok fark olacağını sanmıyorum eğer aynı paneli kullanan modellerse hepsi. Bu Auo 24.5" paneli kullananlar arasında en iyi kontrolcüyü kullanan marka Acer diye biliyorum , zaten panelin üreticisi kendisi. 144 Hz den daha yüksek kare hızına çıkacaksan da dediğin modele bakabilirsin, veya Dell'in aynı paneli kullanan bir modeli var, o en iyisi.

3070 ekran kartı ve 5600X işlemci ile 2K çözünürlükte oynamayı da düşünebilirsin. Eğer 3000 liraya kadar daha güzel özelliklere sahip bir 2K model bulursan onu da değerlendir bence. IPS glow her IPS monitörde az veya çok var. Bendeki XB253'te farkedilmeyecek kadar az. Ekran siyahken tam karşıdan baktığımda IPS glow veya ışık sızması hiç yok. Siyah ekranda çapraz köşelerden bakıp test ettiğimde köşelerde çok hafif görünüyor ama özellikle tespit etmek için bakmadan farkedilmeyecek kadar az. Yani kullanımda beni rahatsız eden veya şurası olmamış diyeceğim bir husus yok ekranla ilgili. 144 Hz senin için uygunsa XB253 idealdir. Acer modelleri arasında çok fark olacağını sanmıyorum eğer aynı paneli kullanan modellerse hepsi. Bu auo 24.5" paneli kullananlar arasında en iyi kontrolcüyü kullanan marka Acer diye biliyorum, zaten panelin üreticisi kendisi. 144 Hz'den daha yüksek kare hızına çıkacaksan da dediğin modele bakabilirsin, veya Dell'in aynı paneli kullanan bir modeli var, o en iyisi.

Sistemi uzun süre değiştirmeden kullanmayı düşündüğüm için 1080p daha uzun ömürlü olur diye 2K monitörlere bakmadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Forumdan birisi XB253'ün gerçek 2ms gtg olmadığını düşündüğünü ve ghosting sorunu olduğunu söyledi ve bu uzun inceleme videosunu attı, bu durum biraz aklımı karıştırmıştı ancak siz direkt kullanıcı olup öneriyorsanız muhtemelen bu konuda bir sorun yaşamayacağım diye düşünüyorum ki bu videoda inceleyen kişi de kendi web sitesinde ürünü tavsiye ettiği monitörler arasına koymuş. Bu model BenQ'nun mobiuz EX2510 modeliyle de bayağı yakın özellik ve performansa sahip ve fiyat olarak daha uygun olduğu için 144Hz yönünde tercih yaparsam bu modeli, 240Hz tercih edersem de o attığım modeli alacağım sanırım. Dediğiniz gibi muhtemelen 240Hz olan modelin Hz dışı pek bir farkı olmayacaktır, aynı paneli kullanmasından falan da belli gibi. Dell'in Alienware AW2521HF modelini kastediyorsunuz sanırım bu modelle ilgili YouTube'da bir video izlemiştim ve rakibi olan ASUS VG259qm modelinden de daha iyi olduğunu görmüştüm ve aklıma yatmıştı ancak ülkemizde sadece İtopya satıyor ve monitörü taksitle alacağım ancak orası da taksit yapıldığı an fiyat farkı koyuyor ve bu durum kafamdaki bütçeyi iyice aşmasına neden oluyor😞

Vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için çok sağ olun.

Sistemi uzun süre değiştirmeden kullanmayı düşündüğüm için 1080p daha uzun ömürlü olur diye 2K monitörlere bakmadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Forumdan birisi XB253'ün gerçek 2ms gtg olmadığını düşündüğünü ve ghosting sorunu olduğunu söyledi ve bu uzun inceleme videosunu attı, bu durum biraz aklımı karıştırmıştı ancak siz direkt kullanıcı olup öneriyorsanız muhtemelen bu konuda bir sorun yaşamayacağım diye düşünüyorum ki bu videoda inceleyen kişi de kendi web sitesinde ürünü tavsiye ettiği monitörler arasına koymuş. Bu model BenQ'nun mobiuz EX2510 modeliyle de bayağı yakın özellik ve performansa sahip ve fiyat olarak daha uygun olduğu için 144Hz yönünde tercih yaparsam bu modeli, 240Hz tercih edersem de o attığım modeli alacağım sanırım. Dediğiniz gibi muhtemelen 240Hz olan modelin Hz dışı pek bir farkı olmayacaktır, aynı paneli kullanmasından falan da belli gibi. Dell'in Alienware AW2521HF modelini kastediyorsunuz sanırım bu modelle ilgili YouTube'da bir video izlemiştim ve rakibi olan ASUS VG259qm modelinden de daha iyi olduğunu görmüştüm ve aklıma yatmıştı ancak ülkemizde sadece İtopya satıyor ve monitörü taksitle alacağım ancak orası da taksit yapıldığı an fiyat farkı koyuyor ve bu durum kafamdaki bütçeyi iyice aşmasına neden oluyor😞

Vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için çok sağ olun.
Ben de bu adamın incelemesine hem videodan hem web sitesinden bakmıştım :) Medium overdrive ile en ufak ghosting yok. Hatta overdrive tamamen kapalıyken bile göremedim ben. Çok kafan karışmasın kardeşim, sen de genelde hikaye odaklı oyunlar oynuyorsan, 1080p ile devam diyorsan, fiyat da çok olmasın diyorsan xb253 veya 240hz olan modelini alman en iyi olur.Stoklar tükenip fiyatlar yukselmeden en iyi seçim bu olur bence. Yine de tercih senin

Ben de bu adamın incelemesine hem videodan hem web sitesinden bakmıştım :) medium OverDrive ile en ufak ghosting yok. Hatta OverDrive tamamen kapalıyken bile göremedim ben. Çok kafan karışmasın kardeşim, sen de genelde hikaye odaklı oyunlar oynuyorsan, 1080p ile devam diyorsan, fiyat da çok olmasın diyorsan XB253 veya 240Hz olan modelini alman en iyi olur. Stoklar tükenip fiyatlar yukselmeden en iyi seçim bu olur bence. Yine de tercih senin.

144Hz alacağım bunu netleştirdim ancak LG'nin 24GN650-B modeli biraz aklımı karıştırdı. YouTube'da sadece Japonca bir inceleme var ve orada da TN panel bir monitörle yan yana koyduğu zaman TN panelin daha canlı ve güzel görüntü vermesi ancak XB253 ile özelliklerini kıyaslayınca piksel aralığının ve yoğunluğunun kağıt üstünde daha iyi olması iyice kafamı karıştırdı. Sizce hangisi tercih edilmeli?
Ben de bu adamın incelemesine hem videodan hem web sitesinden bakmıştım :) medium OverDrive ile en ufak ghosting yok. Hatta OverDrive tamamen kapalıyken bile göremedim ben. Çok kafan karışmasın kardeşim, sen de genelde hikaye odaklı oyunlar oynuyorsan, 1080p ile devam diyorsan, fiyat da çok olmasın diyorsan XB253 veya 240Hz olan modelini alman en iyi olur. Stoklar tükenip fiyatlar yukselmeden en iyi seçim bu olur bence. Yine de tercih senin.

Bir de XB253'ün kutusundan DisplayPort kablosu çıkıyor mu acaba? G-SYNC kullanabilmek için DP kablosu şartmış sanırım.
144Hz alacağım bunu netleştirdim ancak LG'nin 24GN650-B modeli biraz aklımı karıştırdı. YouTube'da sadece Japonca bir inceleme var ve orada da TN panel bir monitörle yan yana koyduğu zaman TN panelin daha canlı ve güzel görüntü vermesi ancak XB253 ile özelliklerini kıyaslayınca piksel aralığının ve yoğunluğunun kağıt üstünde daha iyi olması iyice kafamı karıştırdı. Sizce hangisi tercih edilmeli?

Bir de XB253'ün kutusundan DisplayPort kablosu çıkıyor mu acaba? G-SYNC kullanabilmek için DP kablosu şartmış sanırım.

Şu an net karar verdim LG olanı almayacağım. XB253QGP ile VG252qp ikilisinden hangisinin kutusundan DisplayPort kablosu geliyorsa onu alacağım😄 ikisinde de varsa XB253 ile devam edeceğim.

Son düzenleme:

Şu an net karar verdim LG olanı almayacağım. XB253QGP ile VG252qp ikilisinden hangisinin kutusundan DisplayPort kablosu geliyorsa onu alacağım😄 ikisinde de varsa XB253 ile devam edeceğim.
Valla benimkinden çıktı dp kablo. İş goruyor ama biraz kısa, 2m olanından alacağım. Yalnız şimdi baktım da vg252qp 144 hz imiş. Farkı sabit ayaklı olması. xv253 var bir de benzer, bu nitro serilerinin içinden bildigim kadarıyla dp kablo çıkmıyor. xv253 Hepsiburada'da 2300 civarı, xb253 de o fiyat. VG252 200 lira daha ucuz, pivot ayaklı değil.Buna göre tercihini netlestirirsin

Vallahi benimkinden çıktı DP kablo. İş goruyor ama biraz kısa, 2M olanından alacağım. Yalnız şimdi baktım da VG252qp 144 Hz imiş. Farkı sabit ayaklı olması. XV253 var bir de benzer, bu Nitro serilerinin içinden bildigim kadarıyla DP kablo çıkmıyor. XV253 Hepsiburada'da 2300 civarı, XB253 de o fiyat. VG252 200 lira daha ucuz, pivot ayaklı değil. Buna göre tercihini netlestirirsin.

XB253'ü sipariş ettim, çok sağ olun yardımcı olduğunuz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı