Çözüldü Heart of Iron IV "A JavaScript error occurred in the main process" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fischerk

Hectopat
Merhabalar. 20 Ocak'ta arkadaşımın oyunda modları bozulmuştu. Bende de mi öyle diye deneyim diye oyunu açtım. Launcher'i açınca başlıktaki hatayı verdi. Bugün baktım çok güzel bir güncelleme gelmiş dayanamayıp heveslendim. O tarihlerde Java indirmiştim bilgisayarıma. Sonra o hatayı alınca bundan mı kaynaklı acaba diye geri sildim. Fakat düzelmedi. Sonra geri indirdim fakat yine düzelmedi. İnternetteki tüm çözümleri denedim (Oyunu tamamen silip tekrar yükle, Launcher'i sil tekrar yükle vb. her şeyi) fakat olmadı. Bilen arkadaşlar var mı çözümünü? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Deneyim onu şimdi olmazsa haber veririm.

Hocam linkini atabilir misiniz?

İnternette yazan bir şeyi çeviriyorum;

Oyunu yeniden yükleyin. Evet! Oyun klasörünü ziyaret edin ve kaldırın, ardından App Store'dan yeniden yükleyin.
Pencere Gezgini'ni açıp ardından "bu PC" seçeneğine giderek oyunun verilerini manuel olarak silebilirsiniz. HOI4 JavaScript hatasını takiben, tüm oyun verilerini bulursunuz, fareye sağ tıklayın ve tüm klasörü silin.
Windows işletim sistemini yönetici ayrıcalıkları olmadan çalıştırın. Oyunun çalıştırılabilir programını bulun, şimdi "özellikler" seçeneğine girin, "uyumluluk" sekmesini seçin, "bu programı yönetici olarak çalıştır" seçeneğinin arkasındaki kutunun işaretini kaldırın. "tamam" ı seçin.
Diğer bir düzeltme yolu, kaliteli Windows ses-video deneyimi hizmetini otomatikleştirmektir. Çalıştır diyalog kutusuna service.msc yazın. Bir hizmet penceresi açılır ve ardından "kaliteli Windows ses-video deneyimi" getirilir; ardından özellikleri seçin ve HOI4 JavaScript hatasını düzeltmek için "başlangıç türü" düğmesinin yanındaki açılır menüden otomatik seçeneği seçin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Deneyim onu şimdi olmazsa haber veririm.

Hocam linkini atabilir misiniz?

Oyunu yeniden yükleyin. Evet! Oyun klasörünü ziyaret edin ve kaldırın, ardından App Store'dan yeniden yükleyin.
Pencere Gezgini'ni açıp ardından "bu PC" seçeneğine giderek oyunun verilerini manuel olarak silebilirsiniz. HOI4 JavaScript hatasını takiben, tüm oyun verilerini bulursunuz, fareye sağ tıklayın ve tüm klasörü silin.
Windows işletim sistemini yönetici ayrıcalıkları olmadan çalıştırın. Oyunun çalıştırılabilir programını bulun, şimdi "özellikler" seçeneğine girin, "uyumluluk" sekmesini seçin, "bu programı yönetici olarak çalıştır" seçeneğinin arkasındaki kutunun işaretini kaldırın. "tamam" ı seçin.
Diğer bir düzeltme yolu, kaliteli Windows ses-video deneyimi hizmetini otomatikleştirmektir. Çalıştır diyalog kutusuna service.msc yazın. Bir hizmet penceresi açılır ve ardından "kaliteli Windows ses-video deneyimi" getirilir; ardından özellikleri seçin ve HOI4 JavaScript hatasını düzeltmek için "başlangıç türü" düğmesinin yanındaki açılır menüden otomatik seçeneği seçin.

Çözüm
Hocam bende öyle çıkmıyor sorun (thumbdaki gibi) normal hata olarak çıkıyor açmaya çalışınca.
O zaman şunu da bir deneyin

Hocam bende oyun şuan silik 2. adımı yani yönetici olarak çalıştırı yapsam düzelir mi çünkü ilk adımda oyun dosyalarını silin demiş Bu PC'den.

Hocam bende oyun şu an silik 2. adımı yani yönetici olarak çalıştırı yapsam düzelir mi çünkü ilk adımda oyun dosyalarını silin demiş bu PC'den.

Ben sadece gördüğüm için söyledim yoksa oyunu da oynamadım videosunu da izlemedim.
Hocam bende oyun şuan silik 2. adımı yani yönetici olarak çalıştırı yapsam düzelir mi çünkü ilk adımda oyun dosyalarını silin demiş Bu PC'den.
Hocam sağol ilk çözüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı