Rehber Hearts of Iron 4 - İran Rehberi

Minör devlet oynamaya bayılıyorum ya. En sevdiğim sapıklık Komünist Çin oynayıp Japonya'yı kuklam yaptıktan sonra ulaştığım o insan üstü Manpower ile cephelere silah yerine asker fırlatmak. Almanya kurşun atarken ben resmen mancınık ile insan fırlatıyorum ve saçma bir şekilde hiç hava desteği bile olmadan "line" itebiliyor. Bunun haricinde İran ile de pers kurmayı denedim 1-2 defa fakat başarısız oldum. Sizin rehberinize göre ilerlesem olası bir Pers İmparatorluğu kurulma durumu nedir?

Hocam Stalin ile bir akrabalığınız var mı acaba? Öyle bir güzel anlattınız ki Sovyet ile oynayıp varile koy gönder yapıp almana ve İngiliz'e adam fırlatasım geldi. 😂 😂

Eki Görüntüle 1128318
Minör devlet oynamaya bayılıyorum ya. En sevdiğim sapıklık Komünist Çin oynayıp Japonya'yı kuklam yaptıktan sonra ulaştığım o insan üstü Manpower ile cephelere silah yerine asker fırlatmak. Almanya kurşun atarken ben resmen mancınık ile insan fırlatıyorum ve saçma bir şekilde hiç hava desteği bile olmadan "line" itebiliyor. Bunun haricinde İran ile de pers kurmayı denedim 1-2 defa fakat başarısız oldum. Sizin rehberinize göre ilerlesem olası bir Pers İmparatorluğu kurulma durumu nedir?
Merhaba, mesajınızı yeni gördüm. Eğer şöyle bir şeyden bahsediyorsanız mümkün :D Sabah sabah ben de Pers kurmayı denedim ve başarılı oldum.

Lakin bunu yaparken dikkat etmeniz gereken 3 şey var.

1) Başlarda İngiliz himayesindeki Hindistan ile aranı iyi tut.
2) İlk hedefin kolay lokma Irak olsun :) Beleş toprak zaten.
3) Kesinlik Alman-İtalyan müttefikine katılma. Faşist olarak ilerle ve kendi ittifağını Türkiye ile oluştur. Aksi taktirde sürekli Fransız, İngiltere ve Amerikan çıkartması yiyorsun :)

Dipnot: Animeci Japonlar eninde sonunda Hindistan'ı fetih ediyor azıcık dayan :D Sürekli hem ingiliz hem de hindistan ile diplomatik ilişkilerini güçlendir zaten 10 diplomasi puanı yiyor :D

1628139185567.png

He bir de ittifak lideri sen olduğunda Türkiye arkadaşımız arada sırada seferi birlik yolluyor. Hatırı sayılır sayıda (35-40 division arası) asker yolluyor. Tam onlarla ilerliyorsunuz canı istedi diye geri çekiyor :D Kendini elinde vodkalar ile bekleyen Rusların arasında buluyorsun bhxjchgsjkdg

Dosya Ekleri

• 1628138899357.png
    1628138899357.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 44
Canım çekti girip bir kere daha Komünist çin oynayayım, belki ben de bir rehber konusu açarım Komünist Çin ile alakalı 😂

İran gibi bir ülkeye şart. Field hospital ile adam kaybınızı düşürebilirsiniz. Sovyet, alman veya İngiliz gibi çabuk manpower toparlayabilen bir ülke değil.
Savunma yapacaksınız. Adamlara kafa atmayıp iyi failback lineler ile pocket atmalısınız. Yoksa USSR sizi delip geçer şansınız kalmaz.

Geri
Yukarı