Hearts of Iron 4 oyun başlatılamadı hatası

ferhat010

Femtopat
Daha fazla  
Xbox Game Pass satın aldım ardından Hearts of Iron 4 yükledim oynaya bastığımda.
Oyun başlatılamadı hatası aldım başka forumlarda DirectX silip yüklememizi söylediler silip yükledim düzelmedi.

1619870480325.png

Process Monitor raporu oluşturmayı dener misin? Rehberi paylaşıyorum, Process Name kısmına hoi4.exe yazarak rapor almayı dene lütfen.

Process Monitor raporu oluşturmayı dener misin? Rehberi paylaşıyorum, process name kısmına hoi4.exe yazarak rapor almayı dene lütfen.

Yüklenmiyor buraya rapor.

Ya da ben yükleyemedim.
Anladım.
Buyurun.

Öncelikle sisteminizdeki Iobit yazılımlarını kaldırın. Bu sorunun kaynağı olmayabilir belki ama bu tarz yazılımların sisteminize yarardan çok zararı var. Sonrasında C:\Users\TasyumrukPc\Documents\Paradox Interactive bu klasörü silmeyi deneyin.
Denetim masasından Paradox Launcher'ı tekrardan kaldırın ve sisteminizi yeniden başlatın. Böyle girmeyi deneyin. Sorun devam ederse olay görüntüleyicisi raporu da paylaşın lütfen. Bunların yanı sıra önceden 0xc000007b hatası yaşadığınızı söylemiştiniz. Bu sorunu el ile DLL atarak mı çözdünüz?

Öncelikle sisteminizdeki IObit yazılımlarını kaldırın. Bu sorunun kaynağı olmayabilir belki ama bu tarz yazılımların sisteminize yarardan çok zararı var. Sonrasında C:\Users\TasyumrukPc\Documents\Paradox Interactive bu klasörü silmeyi deneyin.
Denetim Masası'ndan Paradox Launcher'ı tekrardan kaldırın ve sisteminizi yeniden başlatın. Böyle girmeyi deneyin. Sorun devam ederse olay görüntüleyicisi raporu da paylaşın lütfen. Bunların yanı sıra önceden 0xc000007b hatası yaşadığınızı söylemiştiniz. Bu sorunu el ile DLL atarak mı çözdünüz?

Dediklerinizi yaptım fakat oyun başlatılamadı hatası geri geldi ve dakikada bir çıkan sinir bozucu uyarı ortaya çıktı. EA Desktop'u açmaya çalışınca her 1 dakikada bir 10 dk boyunca bu hata var.

Ekran Görüntüsü (17).png

Böyle bir hata geldi ve oyun başlatılamadı yazısı geldi. Yine EA Desktop açınca oluyor ve EA Play oyunları oynanmıyor.

Bir yerlerde eksik DLL olduğu belliydi. Güzel. Aşağıda verdiğim adımları eksiksiz bir şekilde yapın.
C:\Windows\System32\MSVCP140_1.dll
C:\Windows\SysWOW64\MSVCP140_1.dll dosyalarını bu konumlarda varsa kaldırın. Bu iki kurulumu gerçekleştirin. Dosyalar o konumlarda yoksa direkt kuruluma geçin.

Bir yerlerde eksik DLL olduğu belliydi. Güzel. Aşağıda verdiğim adımları eksiksiz bir şekilde yapın.
C:\Windows\System32\MSVCP140_1.dll
C:\Windows\SysWOW64\MSVCP140_1.dll dosyalarını bu konumlarda varsa kaldırın. Bu iki kurulumu gerçekleştirin. Dosyalar o konumlarda yoksa direkt kuruluma geçin.

Bugün bana çok yardımcı oldun fakat oyun başlatılamadı hatası devam ediyor :(
EA Desktop kullanılıyor artık.
Oyunu Steam'de tekrardan alacağım indirimler olunca. Steam'de de aynı şey olur mu?

Deneme-yanılma ile çözeceğiz başka çözümü yok. Oyun Steam üzerinden olsaydı daha rahat çözerdik muhtemelen. Şimdi sizden yeni raporlar isteyeceğim. Öncelikle;
C:\Windows\System32\D3DX9_43.dll
C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_43.dll dosyalarını silip DirectX aracını kurun. Bu dosyayı hatalı olarak görmüştüm ama emin değilim sorunu çözeceğinden. Denemekte fayda var.
Ek olarak, ParadoxLauncher.exe ve hoi4.exe için 2 ayrı Process Monitor raporu oluşturur musunuz?

Deneme-yanılma ile çözeceğiz başka çözümü yok. Oyun Steam üzerinden olsaydı daha rahat çözerdik muhtemelen. Şimdi sizden yeni raporlar isteyeceğim. Öncelikle;
C:\Windows\System32\D3DX9_43.dll
C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_43.dll dosyalarını silip DirectX aracını kurun. Bu dosyayı hatalı olarak görmüştüm ama emin değilim sorunu çözeceğinden. Denemekte fayda var.
Ek olarak, ParadoxLauncher.exe ve hoi4.exe için 2 ayrı Process Monitor raporu oluşturur musunuz?

Maalesef Launcher için rapor yapamadım.

Geri
Yukarı