Çözüldü Hearts of Iron 4 Visual C++ Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

FurkanVI

Decapat
Daha fazla  
file:///C:/Users/Furkan/Downloads/IMG_20220806_214133.jpg

Gördüğünüz üzere bu hatayı veriyor. Tazılımları 2-3 kez silip tekrar yükledim ama bir etkisi olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözüldü.

Avast'ı kaldırdıktan sonra Windows Defender devre dışı kalmış ve "Sizin Virüs ve tehdit korumanız, kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatasına düşmüş. Kayıt defterinden HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender dizininde bulunan DisableAntiSpyware DWORD girdisini 0 yapıp sistemi yeniden başlatınca Defender çalışmaya başladı.

Ama sorunun sebebi Defender veya antivirüs yazılımlarının engel olması değil, kullanıcı izinleri.

C:\Users\%username%\Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV dizininde bulunan pdx_settings.txt ve settings.txt'nin kullanıcı izinlerini kontrol ettiğimizde konu sahibinin hesabı için bütün izinlerin "İzin verme" olarak işaretlendiğini gördük.

İki dosyada da teker teker "Düzenle" seçeneğine bastık, çıkan ekrandan konu sahibinin hesabını seçtik ve "İzin verme" olarak işaretlenmiş bütün seçenekleri kaldırdık. Ardından "Uygula >> Tamam" dedik ve sorun çözüldü. 😇
HOI4 pdx settings not permitted çözüm mesajı.png

Konu sahibine de düzgün bir antivirüs yazılımı edinmesini öneriyorum. Kaspersky'a bakabilirsiniz. İyi oyunlar. :)

Düzenleme: Windows Defender'ı konu içerisinde ben kapattırmışım, sonra unuttum kapattırdığımı. 🤦‍♂️
Fotoğraf görünmüyor, fotoğrafı ekran görüntüsü şeklinde buraya yükleyerek paylaşın.
Technopat görsel yükleme.png

Aldığınız hata 0xc000007b veya "falanca.dll bulunamadı" gibi bir hataysa ekstradan Process Monitor ile hata raporu oluşturun ve raporu MediaFire'a yükleyip paylaşın.

file:///C:/Users/Furkan/Downloads/IMG_20220806_214133.jpg

Gördüğünüz üzere bu hatayı veriyor yazılımları 2-3 kez silip tekrar yükledim ama bir etkisi olmadı.

Fotoğraf görünmüyor, fotoğrafı ekran görüntüsü şeklinde buraya yükleyerek paylaşın.
Eki Görüntüle 1476861

Aldığınız hata 0xc000007b veya "falanca.dll bulunamadı" gibi bir hataysa ekstradan Process Monitor ile hata raporu oluşturun ve raporu MediaFire'a yükleyip paylaşın.
Aldığım hata 0xc000007b veya "falanca.dll bulunamadı" değil. oraya neden eklendi bilmiyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20220806_214133.jpg
    IMG_20220806_214133.jpg
    256,4 KB · Görüntüleme: 115
Denildiği gibi, oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamayı deneyin. Kurulu değilse Visual C++ paketlerini aşağıdaki bağlantıdan toplu bir şekilde indirip kurabilirsiniz:

Sorun çözülmezse Process Monitor ile hoi4.exe için hata raporu oluşturup paylaşın.

Öncelikle çok geç yazdığım için özür dilerim internet bağlantıları ile uğraştım bayağı. Process Monitor ile hata raporu oluşturamıyorum çünkü oyunu Steam üzerinden Paradox Launcher ile çalıştırıyorum hoi4.exe hata dahi vermiyor Visual C++ paketlerini 2-3 kez silip tekrar kurdum ama fayda etmedi sadece HOI4 de hata veriyor.

hoi4.exe için rapor oluşturmaya çalıştığınızda ekrana hiçbir şey gelmiyor mu? Önemli olan hata verip vermemesi değil, önemli olan bu yazılımı Process Monitor filtre listesine eklediğinizde gelen döküm.

Bu dosyadan hiçbir şey çıkmadı.

C:\Users\Furkan\Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV\logs\error.log dosyasını da paylaşabilir misiniz?

Ayrıca C:\Users\Furkan\Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV\crashes\ dizininde klasör olmayan bir dosya var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı