Hearts of Iron IV hangi DLC'ler alınmalı?

iTheÇayan

Decapat
Katılım
20 Nisan 2018
Mesajlar
40
Beğeniler
7
1604055961905.png


Bu çok önemli bir şey mi? Ve hangi DLC ile geliyor? Hazır indirimdeyken hangi DLC'leri önerirsiniz?
 

Pollydrag

Centipat
Katılım
29 Ekim 2019
Mesajlar
39
Beğeniler
18
Benim favori DLC'im waking the tiger idi. Görseldeki spearhead battleplanı Together for victory DLC'si ile geliyor.
 

Steelix

Hectopat
Katılım
26 Eylül 2019
Mesajlar
2.755
Çözümler
22
Beğeniler
3.876
Yer
Allah'ın unuttuğu yer
İlk olarak Battle for the Bosporus öneririm. Diğerleri çok önemli değil ama Waking the Tiger ve Le Résistance güzel DLC'ler. Tam keyif almak istiyorsanız hepsini almaya çalışın.
 

ReznooW

Hectopat
Katılım
27 Ağustos 2017
Mesajlar
872
Çözümler
1
Beğeniler
444
Yer
Hayaller Austin,California ama Hayatlar Konya
Sorunun cevabı belli Battle of...
 

Jiw

Decipat
Katılım
4 Kasım 2019
Mesajlar
711
Çözümler
2
Beğeniler
629
Battle of the bosporus'u, Death or Dishonor paketine sahip değilseniz almayın çünkü Yugoslavya ve Romanya'ya gelen güncellemelerden yararlanamıyorsunuz ve odak ağaçları olmuyor. Benim önerim hiçbir pakete sahip değilseniz Battle of the Bosporus paketini almamanız yönünde.
 

King Weathers

Millipat
Katılım
13 Nisan 2020
Mesajlar
893
Çözümler
4
Beğeniler
917
Battle of Bosphorus alıp oynayacaksanız diğer tüm DLC'leri kapatın. Battle of Bosphorus'un yeri ayrı ama kötü çıktı bence. Diğer DLC'lerle oynayınca oyun sapıtıyor.
 

SuppleWaif7

Nanopat
Katılım
9 Şubat 2020
Mesajlar
336
Çözümler
2
Beğeniler
190
Şu oyuna ne zaman resmi Türkçe dil desteği gelecek. Acaba toplaşıp mail atsak getirirler mi ki?? 🤔🤔
 

B.I.L.G.I.N

Hectopat
Katılım
23 Kasım 2016
Mesajlar
94
Beğeniler
51
Man the Guns: Donanma ağırlıklıdır, gemilere yeni parçalar takmayı ve parçaları geliştirmeyi sağlayan, teknoloji bölümünden geliştirilebilen özellikler getirir. Hollanda ve Meksikaya yeni focus ağacı ve eventler getirir, Amerikaya da yeni focuslar ve eventler ekler.(iç savaş alternatifleri)

Death Or Dishonor: Çekoslovakya, Yugoslavya, Macaristan ve Romanyaya yeni focus ağacı ve eventler getirir.

Together for Victory: İngiltere sömürgelerine (Hindistan, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika) yeni focuslar ve eventler getirir.(İngiltereye bağlı kalmak-Bağımsız olmak vb.). Puppet, dominon gibi bağlılık(sömürge) özelliği ekler. Arttıkça bağlılık artar, düştükçe bağımsızlık artar. Bunu etklieyen faktörler vardır. Gösterdiğiniz özellik Spearhead planı, Cepheye yarma üzerine kurulu özellikle tanklarda etkili olan ve düşmanı çember içine almaya yardımcı olan plandır.

Waking The Tiger: Çindeki ülkelere yeni focus ağacı ve eventler getirir. Almanya ve Japonyaya ek focuslar ve eventler getirir.(Hitleri düşürme-Japonyaya demokrasi getirme). Generallere ek özellikler getirmeye yarar, tecrübe arttıkça yeni bonuslar getirebilir.

La Resistance: Almadım, çok az oynadım arkadaşımla. İstihbarat odaklı, casus gönderme, casusluk faaliyetleri yapmayı sağlar. İspanyadaki iç savaşa anarşistler, karlistler eklendiğini gördüm, 4-5 parçaya bölünmüş, ve yeni focus ağacı ve eventler getirilmiş. Portekizede yeni focus ağacı ve eventler eklenmiş. Fransa ve vichy fransasına yeni focuslar eklendiğini gördüm.

Battle Of Bosphorus: Türkiye, Yunanistan, Bulgaristana yeni focus ağacı ve eventler getirilmiş. Bu Ülkelerin askerlerine tıklayınca kendi dillerinde konuşuyorlar. Kemalizm, kürt sorunu, gelenekçilik gibi kavramlar eklenmiş. Osmanlıyıda geri getirebiliyoruz. Atatürkde büyük bir bonus ekliyor.

Buna göre hangisi işine geliyorsa alabilirsin. Sorun varsa sorabilirsin.
 Yukarı