Hearts Of Iron IV nasıl öğrenilir?

myhtai

Hectopat
Daha fazla  
Bu oyunu çok önceden almıştım ve hiç öğrenemediğim için hep kütüphanede öylece kalmıştı.

Rehber videoları çok karışık, sanki izleyenlerin hepsi biliyormuş gibi garip terimler kullanıp hızlı şekilde anlatıyorlar. Maxmarine de dahil çoğu rehber videosunu sevmedim. Oyunu oynayarak öğrenmek de ayrı bir zorluk çünkü hiçbir şeyi bilmeden rastgele tıklamalar yaparak hatta yapamayarak nasıl öğrenebilirim ki? Bu oyunu gerçekten rahat bir şekilde öğrenmenin bir yolu var mıdır?

Hocam size önerim oyunu parça parça öğrenmek. Mesela decisionsları gördünüz internete decisions ne işe yarar diye yazıcaksınız ve öğrenmiş olacaksınız sonra başka bir mekaniğe bakarsınız ben öyle öğrenmiştim şu an 950 saatim var.

Bende oyunu öğrenmeye çalışırken sizinle aynı fikirdeydim. İlk önce izlediğim videolarda adamların yaptıklarının tıpatıp aynılarını yapıyo ve hareketleri izliyordum. Sonra bilmediğim şeyleri araştırıp öğreniyordum. Çoğu şeyi kendim oynayarak öğrendim, çoğu şeyi tekrar tekrar yaparak. Mesela çıkarma atmayı bilmiyormusunuz Youtube a yazın ve öğrenin ama daha çok oynayarak öğrenmelisiniz yoksa çok zor öğrenmesi.

Bu oyunu çok önceden almıştım ve hiç öğrenemediğim için hep kütüphanede öylece kalmıştı.

Rehber videoları çok karışık, sanki izleyenlerin hepsi biliyormuş gibi garip terimler kullanıp hızlı şekilde anlatıyorlar. Maxmarine de dahil çoğu rehber videosunu sevmedim. Oyunu oynayarak öğrenmek de ayrı bir zorluk çünkü hiçbir şeyi bilmeden rastgele tıklamalar yaparak hatta yapamayarak nasıl öğrenebilirim ki? Bu oyunu gerçekten rahat bir şekilde öğrenmenin bir yolu var mıdır?

YouTube'dan izleyin biraz videolarını öyle öyle öğrenirsiniz.

Geri
Yukarı