Hearts of Iron IV "oyun başlatılamadı" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Anıl 97

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Dün akşam oyunu satın aldım. Şimdi indirdim kurdum. Mod eklentisi de yok. Oyun başlatılamadı dosya bütünlüğünü doğrula diyor. Yaptım sorun hala aynı. Çözüm nedir?

hoi4.PNG

Rapor oluşturup paylaşın, sorun raporda belli olabilir:

Evet, çünkü herkesin sorunu aynı değil. Başka konudan kopyala/yapıştır cevap ile çözülseydi...
Tabii ki öncelikle Process Monitor ile hata raporu oluşturmalı Recep bey. Ama konu sahibinin karşılaştığı hataya binaen yardımcı olmaya çalıştık iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki öncelikle Process Monitor ile hata raporu oluşturmalı Recep bey. Ama konu sahibinin karşılaştığı hataya binaen yardımcı olmaya çalıştık iyi sosyaller.
Konu gereksiz yere uzuyor. Vakit kaybı efenim. Daha en baştan rapor paylaşmalı bence.

Yanlış bilgi
Aynı sorunu ben de alıyordum, sonra oyunun dosya konumundan hoi4.exe'yi çalıştırdım. Bana d3dcompiler_47.dll hatası verdi. Ardından söz konusu DLL dosyasını internetten indirdim, System32'ye attım ve sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu ben de alıyordum, sonra oyunun dosya konumundan hoi4.exe'yi çalıştırdım. Bana d3dcompiler_47.dll hatası verdi. Ardından söz konusu DLL dosyasını internetten indirdim, System32'ye attım ve sorun çözüldü.

DLL dosyasını kafana göre bir yerlere atarsan bir şeyi çözerken başka şeyi bozarsın. DirectX için gerekli eski dosyalar buradan edinilebilir:

Yeni konular

Geri
Yukarı