Hearts of Iron IV vs Europa Universalis IV

Klaxxon

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Steam yaz indirimleri başlıyor bildiğiniz gibi. Ben de strateji oyunu alayım dedim. Bilgisayarım sizce Hearts of Iron IV mü yoksa Europa Universalis IV mü daha stabil oynattırır?
Sistem:
AMD Radeon HD 7600M
8 GB RAM
Intel i5 3210.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki oyununda optimizasyonu rezalet. Bence HOI4 alın.
Optimizasyonu rezalet falan değil. Arkada çok işlem oluyor.
Arkadaşlar Steam yaz indirimleri başlıyor bildiğiniz gibi. Ben de strateji oyunu alayım dedim. Bilgisayarım sizce Hearts of Iron IV mü yoksa Europa Universalis IV mü daha stabil oynattırır?
Sistem:
AMD Radeon HD 7600M
8 GB RAM
Intel i5 3210.
İki oyun da optimizasyon olarak aynı. Bunlar daha çok işlemci oyunları olduğundan dolayı o sistemle oynamanızın maalesef zor olduğunu düşünüyorum.

İki oyun da optimizasyon olarak aynı. Bunlar daha çok işlemci oyunları olduğundan dolayı o sistemle oynamanızın maalesef zor olduğunu düşünüyorum.
Aslında oynanılabilir. Ben HD4600 ile denizleri kaldırıp 720p'de oynayabiliyorum. 1943'e kadar normal bir şekilde ilerliyor.

Sistem:
AMD Radeon HD 7600M.
8 GB RAM.
Intel i5 3210.

Bu sistemle pek bir zevk verecek performans alacağınızı sanmam. Onun dışında HOI4 her zaman ilk tercihimdir.

Optimizasyonlari genel olarak yakın, kasarsa oyun sonuna doğru kasar. İki oyunu da oynamış biri olarak bence hoi4'ün oyunun sonlara doğru kasma ihtimali daha yüksek. EU4'de de kolonicilik yaparsan o da sonlarda kasabilir. Ayrica hoi4'ün min. sistem gereksinimleri bi tık daha fazla görünüyor.
Oynanış olarak da eu4 diplomasi ve ekonomi ağırlıklı daha kapsamli bir oyun, hoi4 ise askeriye, savaş, sanayi, teknoloji, lojistik ağırlıklı, nispeten daha ayrintili bir şekilde savaş odaklı bir oyun.
Tekrar oynanabilirlik açısından da şahsi düşüncem Eu4 bir tık önde.

Peki önerebileceğiniz başka strateji oyunu var mı bunlar haricinde?
Sıra tabanlı : Heroes Might and Magic serisi favorim, Heroes 3 Might and Magic beni stratejiyle tanıştıran oyundur. 20 yıldır hâlâ arada oynarım. Çok basit bir arayüzü var, grafikler 20 yıl öncesinin ama mekanik ve dinamikler mükemmel. Tavsiyem Heroes 3 Complete Edition. ( Ubisoft tarafından çıkarılan güncel versiyonlarin grafikleri efsane ama onların da oynanışı çok yavaş kalıyor, satranç gibi seri seri oynayamiyorsun)

Sıra tabanli + gerçek zamanlı : Total war serisi, Favorilerim Medieval 2 TW ile Warhammer 2
Warhammer 2 ağır bir oyun ciddi performans sıkıntısı yaşayabilirsin ama Medieval 2 total war oldukça hafiftir, bir o kadar da eğlencelidir. Rome 2 total war a da bakabilirsin

İnternetiniz iyiyse Geforce Now'dan oynayabilirsiniz. ABD sunucuları genelde boş oluyor. Oyun FPS oyunu olmadığından gecikmeden dolayı pek bir kayıp olmuyor.

Geri
Yukarı