Heavy metal için elektro gitar ve amfi tavsiyesi

Kuzu

Centipat
Katılım
11 Eylül 2020
Mesajlar
8
Arkadaşlar merhaba, bu ilk gitarım olucak daha önce bir deneyimim olmadı genelde heavy metal dinliyorum (Iron Maiden, Metallica, Dio vb.). Uzun süre kullanabileceğim bir gitar olsun istiyorum. Kendim aşağı bıraktığım gitar ve amfiyi seçtim sizce nasıllar? Farklı tavsiyeleriniz var mı?
 

ÇizerKediTR

Centipat
Katılım
30 Kasım 2020
Mesajlar
4
Güzel Gitar Paran varsa al Amfiden pek anlamam ama amfide güzel duruyor birde bir şey söyleyeyim Metallica Thrash Metal türü yapıyor aslında bazı müzikler Heavy Metal gibi Ve ben Iron Maiden fanıyım aferin Iron Maiden dinle 🤘🏽
 

Dontaçhi

Picopat
Katılım
19 Ocak 2022
Mesajlar
360
Çözümler
1
Yer
Kocaeli
Hocam yukarıdaki arkadaş mesaj kasmak için yazmış gibi. Pek gitarlardan anladığını sanmıyorum. Gitarın tipine bakıp yorum yapmış gibi :D.
Öncelikle Metal/Heavy Metal için kesinlikle HH dizilimine sahip bir gitar almalısınız. Bildiğiniz üzere (biraz bilginizin olduğunu varsayıyorum.) Humbucker manyetikler single manyetiklere göre daha sert tonlar vermekte.
Heavy Metal içinse Aktif Manyetikli bir gitar pasif manyetikli bir gitara oranla çok daha iyi bir seçim olacaktır. Sıfır olarak bu bütçelerde Aktif manyetiğe sahip olan Ibanez RGA32 WH önerebilirim. Distortion tonları oldukça hoşuma gitti.. Sabit köprü, 24 perde ve 170DX gibi çin değil Endonezya yapımı bir gitar..

Amfi olarak seçimin oldukça iyi diyebilirim..
 

Yeni konular

Yukarı