(Hediye) Ödüllü Soru!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Karl Dönitz

Decipat
Katılım
17 Aralık 2020
Mesajlar
2.509
Çözümler
4
Siz beni ekleyin. 883727372 arkadaşlık kodum.

Tamamdır ekliyorum. Bir dakika üzgünüm hesabım kısıtlıydı yeni açtımda unutmuşum üzgünüm.
Profilim bu buldum.
öncelikle @Kazuma Kiryu arkadaşımıza hakkını bana verdiği için teşekkür ederim oyun geldi @mstrikeout böyle güzel etkinlikleri forumda görmek çok güzel ödülü değilde sorunun cevabını daha çok merak etmiştim bu etkinlik ve oyun içinde size ayrıca teşekkür ederim.
 
Son düzenleme:
KS
KS
mstrikeout

mstrikeout

Decipat
Katılım
15 Kasım 2020
Mesajlar
2.295
Makaleler
1
Çözümler
9
Yer
United Kingdom
Tamamdır ekliyorum. Bir dakika üzgünüm hesabım kısıtlıydı yeni açtımda unutmuşum üzgünüm.
Profilim bu buldum.
öncelikle @Kazuma Kiryu arkadaşımıza hakkını bana verdiği için teşekkür ederim oyun geldi @mstrikeout böyle güzel etkinlikleri forumda görmek çok güzel ödülü değilde sorunun cevabını daha çok merak etmiştim bu etkinlik ve oyun içinde size ayrıca teşekkür ederim
Ben teşekkür ederim! Elimden geldiğince bu tür etkinliklere devam edeceğim.
 
Katılım
2 Aralık 2020
Mesajlar
764
Çözümler
2
Daha farklı ödüller temin etmeye çalışacağım. Malum bu soruların büyük ödüllü versiyonları aşırı kazık. Uğraşmak isteyen yine uğraşır ancak daha ufak çaplı, basit ve teşvik eden daha ulaşılabilir ödüllü bir versiyonu yapmak istedim. Sizin gibi insanların böyle nadide yorumlar yapması beni çok mutlu etti. Araştırma yapıp daha fazla yarışma düzenlemeyi planlıyorum sosyalde.
Yarışmak isteyen her halükarda yarışır ama çoğu insan sırf ödül için burada olduğu için rekabette artıyor.
 

Tarkan 1972

Hectopat
Katılım
18 Aralık 2019
Mesajlar
4.446
Çözümler
4
Yer
İstanbul
Yarışmak isteyen her halükarda yarışır ama çoğu insan sırf ödül için burada olduğu için rekabette artıyor.
Bizim Türk milletinin klasik mentalitesi bu, menfaat yoksa ben de yokum. Asıl kazanç beyin jimnastiği ama anlatamazsın.
 

RSBRS

Hectopat
Katılım
9 Aralık 2020
Mesajlar
2.903
Makaleler
1
Çözümler
34
Arkadaşlar herkesin cevap hakkı bitmesine rağmen yazmasından ve saçmalamasından dolayı yarışmayı bitiriyorum. @Kazuma Kiryu neredeyse bilen ilk kişiydi. Kazanan @Kazuma Kiryu oldu. Detaylı açıklama ise;

Cevap: Quirinal Tepesi. Roma'nın 7 tepesinden birisidir. İtalya Cumhurbaşkanının 3 resmi ikametgâhından biri olan Quirinal Sarayı'na ev sahipliği yapmaktadır. Eski Roma'daki adları; Cermalus, Cispius, Fagutal, Oppius, Palatium, Sucusa ve Velia'dır. Altı tanesinin günümüzde adları şöyledir; Aventine Tepesi (Collis Aventinus), Capitol Tepesi (Capitolinus), Quirinal Tepesi (Quirinalis), Viminal Tepesi (Viminalis), Esquiline Tepesi (Esquilinus) ve Caelian Tepesi (Caelius). İsimlerini akılda tutabilmek için Quirinal ile başlayan İngilizce anımsatıcı bir yöntem geliştirilmiştir ve şöyledir: Queen Victoria Eyes Caesar's Awfully Painful Corns for the Quirinal, Viminal, Esquiline, Caelian, Aventine, Palatine and Capitoline Hills.

Quirinal Tepesi ise ismini Quirinus adlı Roma tanrısından alır. Quirinal Sarayı, eskiden, 1946'da kraliyetin kaldırılmasından önce İtalya Kralı'nın ikametgâhı, 1871 yılından önce ise Papalık konutuydu. Günümüzde İtalya Cumhurbaşkanı'nın resmi ikametgâhlarından birisidir. 30 Papa'ya ve 12 Cumhurbaşkanına ev sahipliği yapmıştır.

7 tepeden bir diğeri ise Palatino Tepesi'ydi. Roma mitolojisi'ne göre, Palatino Tepesi Romulus ve Romus'un dişi bir kurt tarafından bulunarak hayatlarının kurtarıldığı yerdir. Yine bu efsaneye göre, karısı Acca Larentia ile birlikte çocukları büyütecek olan çoban Faustulus bebekleri burada bulmuştur. Burada yetişmişler ve Romulus Roma'yı kurmaya karar vermiştir.
Roma'nın kökleri Palatino'dadır. Gerçekten de, son zamanlarda yapılan kazılara göre bu bölge aşağı yukarı MÖ 1000 yılından itibaren yerleşim görmeye başlamıştır.
Cumhuriyet dönemi (MÖ 510 – c. MÖ 44) boyunca birçok zengin Roma yurttaşı burada ikamet etmiştir. Augustus (MÖ 63 – 14), Tiberius (MÖ 42 – 37) ve Domitian'a (51 – 96) ait sarayların kalıntıları hala görülebilir. Augustus, aynı zamanda evinin yanına bir de Apollon tapınağı yaptırmıştır.

Kazanan Steam hesabını verirse ödülünü en kısa zamanda vereceğim.
 

SIR_INDO_SCARF

Kilopat
Katılım
20 Mayıs 2018
Mesajlar
8.092
Çözümler
31
Yer
BURSA-BANDIRMA

Bir tane papa sarayıydı galiba. Şu anki Papa'nın kaldığı saray. Hangi sayfada yazdılar cevabı hatırlamıyorum hiç. Ama ilk baştan birisi yazdı ama doğru yanlış değil de başka bir şeyler demişti. Aslında bir kişi kazanmamış mıydı? Sonradan iş çekilişe mi döndü? 1 ay yoktum bu konu bile karışmış.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yukarı