(Hediye) Ödüllü Soru!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba. Bugün son zamanlarda yaygınlaşan ödüllü soru konseptinin daha ufak, eğlence amaçlı bir versiyonunu yapmayı deneyeceğim. Aşırı özenti olacak baştan söyleyeyim. Ayrıca bulunması bence kolay. Ödül küçük olduğu için mantıksız bulabilirsiniz, kabul ediyorum, ancak evde boş boş oturup kendine aktivite arayan insanlar varsa onlar için güzel bir aktivite olabilir. Ödül ise aşırı küçük, Steam'den maksimum 10₺ değerinde bir oyun hediye edeceğim. Herhangi bir problem yaşanması durumunda kazanan kişiyle iletişime geçeceğim. Soru bir kez çözüldüğü zaman yarışma sonlanacak. Şimdiden herkese başarılar! (yarışma 1 hafta sürecektir. 27.01.2022 tarihinde bulunmaması durumunda sona erecek ve cevap açıklanacaktır.)

1- onlar, 7 tanedir?
2- onlar, günümüzde farklı isimlerle anılırlar.
3- onlar, özel bir şifrelemeye sahiptirler.
4- onlardan birisi, günümüzde bir ülkenin önemli bir simgesine ev sahipliği yapar. 4. ipucunda bahsedilen şeyin tam adını, eksiksiz ve harf hatası olmadan yaz, bulmacayı sen kazan!
5- 4. ipucunda bahsedilen şey, adını bir tanrıdan almaktadır.
6- 4. ipucunda bahsedilen simge, günümüzdeki halini almadan önce iki farklı amaçla kullanılıyordu.
7- günümüzdeki hali ise bir yönetici tarafından kullanılmaktadır.
8- onlardan (7 taneden) bir başkası ise, bir uygarlığın kökeni olarak kabul edilir.
9- bu uygarlığın kökeni, aynı uygarlığın mitolojisine konu olmuştur.
10- bu uygarlık, artık eski adıyla anılmamaktadır.

rodos heykeli​

Mercimek çorbası, efsane milan kadrosu gibi alakasız şeyler geleceğini düşünmemiştim. Bu mesajdan itibaren herkesin 3 cevap hakkı var. Tek mesajda 3 cevap vermek veya ayrı ayrı 3 cevap vermek bütün haklarınızı bitirir. Eğer 3 cevabın dolmasına rağmen cevap verirseniz, doğru olsa bile dikkate alınmayacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Mercimek çorbası, efsane milan kadrosu gibi alakasız şeyler geleceğini düşünmemiştim. Bu mesajdan itibaren herkesin 3 cevap hakkı var. Tek mesajda 3 cevap vermek veya ayrı ayrı 3 cevap vermek bütün haklarınızı bitirir. Eğer 3 cevabın dolmasına rağmen cevap verirseniz, doğru olsa bile dikkate alınmayacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Baal?

Ama ben daha sallayamadım. 😥😥😥

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı