Hekimce.com güvenli mi?

yidar

Hectopat
Merhaba bir konuda bilgi almam mümkün mü ? Çocuğum için internette araştırma yaparken bir site dikkatimi çekti ve girmek istedim. Kaspersky Internet Security ( Lisanslı) kullanıyorum. Programım siteyi açmadı kapadı. Ben de girmedim. Raporlar kısmında dolandırıcılık sitesi gibi uyarı verdi. Böyle girmekle virüs yemiş olur muyum ? Siteyi Site Advirsor'de inceledim, güvenli diyor. Kafam karıştı, bir incelemeniz mümkün mü ? www.hekimce.com Site bu, bakıp yardımcı olur musunuz arkadaşlar ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sitede güvenlik açısından herhangi bir sıkıntı yok. Herhangi bir virus veya zararlı yazılım yok.
Teşekkür ederim Egemen bey, peki neden Kaspersky siteyi açmadı kapadı ? Ben de girmedim. Raporlar kısmında dolandırıcılık sitesi gibi uyarı verdi. Bunu öğrenmem mümkün mü ?

Çok teşekkür ederim. Ben de virüs yedim diye korkmuştum. Yalnız çok sordum kusura bakmayın, dün aynı siteye okuldaki öğretmen arkadaşımın bilgisayarından girmek istedim. Ondaki program Microsoft Security Essentials idi. Sayfayı tıkladığımda açarken direkt olarak Winrar'lı bir dosya indiriyor. search_hekimce_auto dosya ismi. Bu siteyle alakalı olabilir mi ? Önceden arkadaşım virüs yemiş olabilir mi ? Ondan dolayı böyle dosya yüklemeye çalışır mı ?

Rica ederim. Ben şu anda siteye girdiğimde herhangi bir dosya indirmeye çalışmıyor. Tabi inen dosyayı bilmiyorum, taratmadan bir şey demem doğru olmaz. Ama şu an için sitede bir sorun yok.

Teşekkür ederim. Kısaca, çok sordum özür dilerim; virüs yemiş olsa idi Kaspersky uyarmaz mı ? Tam tarama yaptırdım. Taramada çıkmaz mıydı ? Kısaca Kaspersky ne kadar sonuç verir ?

İnternet dünyası çok geniş olduğundan her virüslü dosyanın tespit edilmesi mümkün değil. Ancak Kaspersky iyi güvenlik firmalarındandır. Sizi çoğu güvenlik tehtidinden koruyacaktır ama dediğim gibi hiçbir firma yüzde 100 etkili çözüm sunamaz.

En azından bu siteden kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünmüyorum ben. Benim görüşümü sorarsanız bir sıkıntı yok :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı