Helios 300 ısınıyor

sevketoztrk

Centipat
Daha fazla  
Sistem RTX 2060 i7 10750 16 GB RAM 512 GB SSD, GTA V Epic versiyonunu 15 dakika oynayınca CPU 88-92 GPU 68-70 derecelerde gidiyor. Servisi aradım da değerler normal dedi ama bana hiç normal gelmedi. Tavsiyeniz nelerdir? 2 haftalık cihaz bu arada, sıfır.

Sistem RTX 2060 i7 10750 16 GB RAM 512 GB SSD, GTA V Epic versiyonunu 15 dakika oynayınca CPU 88-92 GPU 68-70 derecelerde gidiyor. Servisi aradım da değerler normal dedi ama bana hiç normal gelmedi. Tavsiyeniz nelerdir? 2 haftalık cihaz bu arada, sıfır.

Ben bilgisayarı bir an masaüstü zannetmişim kusura bakmayın. Termal macunda ve soğutmada sıkıntı olacağını zannetmiyorum zaten sıfır gibi laptop.

Oyuncu laptopları için genel olarak normal değerler, 90-95 de görebilirsiniz hatta 105 dereceye çıkan laptoplar aslında çok yaygın. Kullanıcıların büyük kısmı kullandığı süre boyunca hiç ölçmüyor ve anlamıyor sadece.

Helios 300 CPU sıcaklığı GPU'dan daha fazlaydı genelde ama frekans düşmesi yoksa yani performansı etkilemiyorsa sorun yoktur.

Eğer sorun yaşarsanız serviste bakım talep edin, ölçüp öncesi sonrası paylaşsınlar.

GPU değerleri normal ama CPU değerleri normal değil. Hocam soğutmanın vidalarını ve macununu kontrol edin.
Hocam hiç anladığım işler değil, biraz detaylı anlatabilirseniz memnun olurum ya. Nereye ne yapmam gerek?
Oyuncu laptopları için normal değerler, 90-95 de görebilirsiniz hatta 105 dereceye çıkan laptoplar aslında çok yaygın. Kullanıcıların büyük kısmı kullandığı süre boyunca hiç ölçmüyor ve anlamıyor sadece.
Üstat sizin kadar bilmiyorum, haliyle telaş ettim acaba stres tarzı bir şey yapsam da size değerleri iletsem sorun olup olmadığını anlamak adına. insan tedirgin oluyor :)

Hocam hiç anladığım işler değil, biraz detaylı anlatabilirseniz memnun olurum ya. Nereye ne yapmam gerek?

Üstat sizin kadar bilmiyorum, haliyle telaş ettim acaba stres tarzı bir şey yapsam da size değerleri iletsem sorun olup olmadığını anlamak adına. insan tedirgin oluyor :)
Fan ayarlarını maksimuma alın, Prime95 Stress testi çalıştırın, işlemci frekansları 15 dk içinde düşecektir ama maksimum sıcaklıkları görürsünüz. Aşırı düşük bir frekans yoksa normal laptop değerleri deriz, paylaşın bizimle ekran görüntüsünü bakalım.

Fan ayarlarını maksimuma alın, Prime95 Stress testi çalıştırın, işlemci frekansları 15 dk içinde düşecektir ama maksimum sıcaklıkları görürsünüz. Aşırı düşük bir frekans yoksa normal laptop değerleri deriz, paylaşın bizimle ekran görüntüsünü bakalım.

Hemen deniyorum üstat, paylaşacağım birazdan.

Bana biraz fazla geldi işlemcinin sıcaklığı. Bir de laptop sıfır diyorsun demek ki tozlu hali nasıldır bunun.

Vallahi bana da öyle geldi işte hocam.

Fan maksimumda, durum bu şekilde. Maksimum 70 derece oldu. En son 82 oldu kapattım.
15 dakika boyunca yaptım, maksimum 82 dereceyi gördü. normal midir acaba?
15 dakika boyunca yaptım, maksimum 82 dereceyi gördü. normal midir acaba?
Undervolt vs. gibi şeyler gördüm acaba onları yapsam sonuç alır mıyım? 2 haftalık cihazı garantiye yollamak istemiyorum hiç, umarım sorun yoktur.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 29
  • dddfdsfds.png
    dddfdsfds.png
    22,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı