Helium madenciliğinde anten kablosu

KashmiriaN

Hectopat
Merhaba. Bilindiği üzere son zamanların yeni trendi helium madenciliği hakkında şu an için çok kapsamlı Türkçe bilgiler mevcut değil. Özellikle dünya genelinde cihaz stok sıkıntısı var. 7 bin lira civarı olan cihazlar Türkiye'deki girişimciler tarafından 20 bin lira bandında satılıyor. Yurt dışından bir cihaz getirtmeye çalışıyorum ancak bulunduğum nokta itibarıyla cihazı kablo aracılığıyla çatıya uzatıp lora fiberglas anten ile bağlantısını sağlamayı planlıyorum. Kablo olarak lmr 400 model bir kablolama gerektiğini öğrendim. Bu model kablonun en fazla kaç metre sıkıntısız kullanılabileceğini bilen var mı?

Kısmet.. Kazanmakta var kaybetmekte. Bu işte çok çok cihaz elinde patlar ki patlayana kadar kendini her türlü amorti edeceğini düşünüyorum. Bu iş komple risk zaten, almak istemeyen helium u bırak herhangi bir coin alıp kripto işine girmesin zaten
Güncelleme.

Kablo seçimini mecburen LMR400 den yana kullandım. Çünkü cihaz ile anten arasında 13 metrelik bir mesafe vardı. Araştırmama göre 5 metreye kadar LMR240 5 den yukarısı için LMR400 ün daha sağlıklı olduğu söylenmekte.
Güncelleme.

Kablo seçimini mecburen LMR400 den yana kullandım. Çünkü cihaz ile anten arasında 13 metrelik bir mesafe vardı. Araştırmama göre 5 metreye kadar LMR240 5 den yukarısı için LMR400 ün daha sağlıklı olduğu söylenmekte.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı